• Ізраїльський ринок праці: основні моменти

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 12 жовтня 2017 року

ⓅТема вибору країни для заробітчанина завжди дуже складна. Факторів, які вплинуть на фінальний вибір, багато, проте останнім часом Ізраїль все частіше вибирають в якості оптимального варіанту, хоча, здавалося б, і континент інший, і мова важка для вивчення слов’янами, і міжнародна ситуація навколо Палестини не завжди райдужна.

Чому ж все більше українців роблять вибір на користь Святої Землі?

Наприкінці минулого століття Ізраїль стрімко розвивався. Насамперед це стосувалося технологічних сфер економіки. Так, саме ізраїльські інженери розробили ледь не половину сучасних мікропроцесорів Intel. Одночасно, системна криза української економіки на тлі гіперінфляції призвела до масової еміграції спеціалістів.

Навіть сьогодні вітчизняні навчальні заклади продовжують постачати випускників кібернетичних, фізичних, математичних, інженерних факультетів на світові ринки.

Іншим важливим фактором є “звичність” середовища. Традиційна алія, механізм репатріації до Ізраїлю, залучила дуже багато радянських юдеїв. Українець у Тель-Авіві, наприклад, завжди зможе знайти досить знайоме середовище, яке допоможе з адаптацією, а природня білінгвальність більшості співгромадян допоможе контактам з російськомовною діаспорою на перші місяці адаптації.

Крім того, Ізраїль має вже багато років безвізовий режим з Україною, тобто потенційний заробітчанин завжди може поїхати і подивитися на майбутнє місце працевлаштування в Ізраїлі.

Серед перешкод працевлаштуванню для українського громадянина варто відзначити радикально інший спосіб життя ізраїльтян. Так, країна вважається світською, проте дуже багато суспільних процесів (в т.ч. трудових вимог) у ній підкорені певним правилам юдейської віри.

Навіть через багато років проживання та праці іноземець може вступати в шлюб тільки через рабинат. Друга група перешкод відверто політична: Ізраїль фактично з моменту свого заснування знаходиться у збройному конфлікті, тож будь-яка доросла людина до певного віку мусить відслужити в армії, що також впливає на кар’єрне зростання.

Але подібні речі нівелюються високим рівнем заробітної платні та якістю життя. Крім того, міграційна політика Ізраїлю є досить лояльною, на відміну від багатьох «більш привабливих» варіантів. Тому сьогодні українці все частіше надають перевагу заробітку, часто вдесятеро більшому (2000$ - 3200$), ніж вдома, незважаючи на всі, здавалось би, загрозливі фактори життя в Ізраїлі.

Більш детально про зарплати і вакансії можна ознайомитись тут.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...