ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найцікавіші стартапи з Італії: на замітку українцям

Велика Епоха

Європейський ринок стартапів стрімко розвивається. Хоча не у всіх країнах існують сприятливі умови для створення та розвитку інноваційних компаній, але багато стартапів змогли подолати цю перешкоду і залишилися переможцями. Далі — про деякі стартапи із далекої Італії.

#img_center_nostream#

GreenRail

Завдання цього стартапу із Сицилії — конструктивно оновити подорожі поїздом, зробивши їх більш екологічними: замінити частину залізничних шпал новою, більш стійкою моделлю. Команда створила залізничну шпалу, в основі якої бетон і перероблений пластик із міських відходів, в тому числі гума від автомобільних шин.

На сьогодні GreenRail отримала безліч премій і нагород, а її роботи захищені більш ніж 70 світовими патентними бюро.

Х-Spectra

Університет Бокконі назвав X-Spectra одним із кращих стартапів останніх років. Завдяки розробленій технології можна точно визначити хімічний склад будь-чого і виявити сторонні тіла у процесі виробництва. Це робить продукти більш безпечними, а компанії-виробників — більш відповідальними перед своїми покупцями. Так, якщо у продукті були виявлені зайві або шкідливі домішки чи дефекти, компанія зобов'язана відкликати з обігу всю лінію продуктів.

Крім того, X-Spectra незамінна для системи контролю безпеки в аеропортах.

FindMyLost

Команда FindMyLost створила онлайн-платформу, яка допомагає знайти загублений предмет. Вона спрощує безкоштовний зв'язок того, хто втратив річ, з тим, хто знайшов втрачений предмет.

Ця розробка стане в нагоді персоналу та відвідувачам аеропортів, розважальних парків, готельних мереж, ресторанів, кінотеатрів, фітнес-центрів, таксі. FindMyLost дозволяє створювати власний електронний сервіс Lost & Found для клієнтів, у тому числі за додаткову плату. На сьогодні платформа налічує близько 50 тис. втрачених предметів у Італії, з них повернули близько 40%.

Play2Rehab

Цю систему, задуману як відеогра на приставці, створила група фізіотерапевтів і експертів з програмного забезпечення. Її завдання — нейромоторна реабілітація. Play2Rehab може бути одним із інструментів для занять фітнесом. Вона містить NiuRion — систему, оснащену інерційними датчиками для передачі рухів, що закріплюють на тілі людини. Сенсори інтегровані з алгоритмами для комунікації, управління та обробки даних.

ValueBioTech

Цей стартап із Мілана створив пристрій, який за допомогою системи 3D-бачення високої чіткості дозволяє проводити операції без шрамів. Стартап отримав премію Premio Leonardo Startup, якою нагороджують щороку кращі бренди, створені в Італії.

За матеріалами: Nachasi.