• Жителі Карпат отруюють себе небезпечним повітрям

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Четвер, 12 жовтня 2017 року

Щороку восени можна бачити таку сумну картину: люди збирають листя, сухостій і сміття в купи і підпалюють. Їдкий дим швидко розноситься повітрям. Саме із цією проблемою у карпатських селах вже другий рік поспіль намагається боротися Ігор Лук'янюк.

Два роки тому Ігор Лук'янюк переїхав із загазованої столиці в село Старі Кути у передгір'ї Карпат. Тут він побачив, як місцеві жителі регулярно розпалюють багаття із сухої трави, листя, пластику та іншого сміття, розповідається в сюжеті каналу «ТСН».

«Це просто міні-Чорнобиль у Карпатах. Буває, виходиш на вулицю, і все затягнуто чорним димом, як туман. Навіть білизну в будинок доводиться заносити, дитину забирати», — каже колишній киянин.

Оскільки на зауваження Ігоря селяни не реагували, він вирішив боротися іншим способом: знімає відео, викликає пожежну та поліцію, яка складає на паліїв сміття протокол. Таких протоколів вже 11.

Місцеві жителі не приховують свого невдоволення з приводу дій Ігоря:

«Приїхала ця людина. Порядок наводить. Я розумію, що за законом це правильно, але якщо пішло на те, то потрібно в Кутах усіх штрафувати». І додають, що будуть продовжувати палити, оскільки не знають, що робити з таким сміттям.

Але рішення цієї проблеми найпростіше: із трави та листя можна робити компост, збираючи їх у купи і пересипаючи землею. Навесні із цього виходить перегній — гарне екологічне добриво. Як стверджують екологи, місцеві просто не хочуть себе цим обтяжувати. Їм простіше підпалити і самим дихати шкідливим димом.

Керівник держекоінспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак каже: «Листя, трава за весну-літо втягують у себе різні хімічні сполуки. При спалюванні вони вивільнюються. Може утворюватися безнопрен, який провокує рак».

У Старих Кутах тільки в кожному п'ятому будинку уклали договір на вивезення сміття.

Втім, така ж ситуація і в сусідньому селі: жителі палять суху траву і не замислюються про те, що разом із димом вдихають канцерогени, чадний газ, важкі метали, які дуже небезпечні для здоров'я.

Підпалювати траву небезпечно як влітку, так і восени. Хоча багато хто впевнений, що це допомагає позбутися від шкідників і збудників захворювань рослин, але це не так. А наслідки підпалювання трави дуже небезпечні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...