• В Україні з'явиться завод із переробки батарейок: як зробити свій внесок

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 19 жовтня 2017 року

Відома українська організація «Батарейки, здавайтеся!» планує побудувати в Україні завод із переробки відпрацьованих батарейок. Ці небезпечні відходи більше не потраплятимуть на полігони, щоб потім отруювати ґрунт і воду. Взяти участь у зборі коштів можуть всі охочі.

«Батарейки, здавайтеся!» — це некомерційна організація, яка займається проблемою утилізації такого небезпечного сміття, як батарейки та акумулятори. За її ініціативою майже у всіх містах України є пункти збору, куди можна принести і безкоштовно здати відпрацьовані батарейки.

Зараз волонтери від «Батарейки, здавайтеся!» оголосили про наступний етап своєї роботи — збір коштів на будівництво заводу з переробки відпрацьованих батарейок, розповідається в сюжеті каналу «Інформатор».

Щоб втілити цей проект у життя, потрібно зібрати 460 тис. грн. До цієї кампанії можуть приєднатися всі українці. Незалежно від того, скільки ви можете пожертвувати, — це внесок у чисте майбутнє країни і у наше майбутнє.

Любов Колосовська, керівник ГО «Батарейки, здавайтеся!», каже, що зараз у країні на складах зберігається близько 200 тонн (!) батарейок, які чекають переробки. Із цього обсягу 1/5 частина знаходиться у Дніпрі. Волонтери запропонували імпортерам батарейок створити модель розширеної відповідальності виробника, за якої в ціну батарейок входитиме вартість витрат на подальшу утилізацію. У порівнянні з ціною елемента живлення ця добавка дуже мала і не вдарить по гаманцю споживачів.

Цю ініціативу організації підтримують VARTA, GP і Watsons. Але компаніям потрібно готове рішення з утилізації відпрацьованих елементів живлення. Імпортери обіцяють інвестувати в переробку, коли з'явиться техніко-економічне обґрунтування заводу.

Щоб підтримати ініціативу зі збору коштів для будівництва заводу, досить зайти на сайт, натиснути «Зробити внесок», вказати суму і натиснути «до сплати».

Подальші плани «Батарейки, здавайтеся!»:

1. Провести техніко-економічне обґрунтування заводу із сортування та переробки батарейок в Україні.

2. Дослідити вартість і процедуру відправки батарейок на утилізацію за кордон.

3. Провести свіже дослідження про хімічний склад батарейок і їх реальну шкоду для навколишнього середовища.

4. Перевезти 40 тонн батарейок з областей на центральні склади відповідального зберігання в Києві та Дніпрі і пересипати в нові біг-беги з подвійним дном.

5. Провести переговори з адміністрацією «Сільпо», «Варус», «АТБ» та інших торгових мереж про реалізацію моделі «утилізаційного збору» на базі торгових мереж.

6. Взяти участь у лобіюванні нового Закону України про батарейки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...