• Якість повітря та води в Києві можна буде відстежувати онлайн

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Середа, 18 жовтня 2017 року

Проект Kyiv Smart City запускає в Києві сервіс контролю якості довкілля. За його допомогою будь-який киянин зможе в режимі реального часу бачити свіжі дані показників біосфери: якість повітря та води в місті. Сервіс дозволить оперативно попереджати населення та реагувати на надзвичайні події.

Новий сервіс з'явиться завдяки роботі проекту альтернативної енергетики інновацій газових і екологічних ініціатив Kyiv Smart City.

Як каже його керівник Олександр Фінчук, мета нового проекту — забезпечити в місті процес якісного екологічного моніторингу повітря та води відповідно до світового досвіду. Планується також створення комплексної системи для оперативного попередження населення і аварійного реагування відповідних служб на надзвичайні події.

Фіксувати показники біосфери в межах міста буде багаторівнева система, що складається з датчиків, стаціонарних пунктів детального аналізу, мобільних лабораторій, засобів зв'язку із центром обробки даних міста й інтелектуальних ресурсів для верифікації отриманих даних.

У рамках проекту цього літа за 7 днів у місті оглянули 54 місця відпочинку киян біля водойм. Тест на відповідність санітарно-епідеміологічним нормам, чинним в Україні, не пройшла жодна з популярних водойм. Як правило, інформація про реальний екологічний стан водойм недоступна для жителів міста. І це ще одна причина необхідного впровадження системи екологічного моніторингу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...