• Майстри із Житомира створили перший у світі дерев'яний велосипед

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Вівторок, 17 жовтня 2017 року

Житомирі батько та син своїми руками роблять із дерева велосипеди, дитячі іграшки та механізми. Своє ремесло, яке дозволяє їм робити ексклюзивні речі, майстри успадкували від прадідів.

Велосипед, виконаний повністю із дерева, — це цілком реальна річ. Його своїми руками виготовили батько і син Гаєвські з с. Ушомира Житомирської області, розповідається в сюжеті «5 каналу».

Один із таких дерев'яних байків знаходиться в майстерні, а інший — в Амстердамі, найбільш «велосипедному» місті світу.

Єдина не дерев'яна деталь дитячого двоколісного байка — це ланцюг. Все інше — рама, кермо, колеса і дрібні деталі — повністю дерев'яні. Для виготовлення велосипеда майстри використовували тільки власні ескізи.

«Ми намагалися зробити деталіровки, щоб все було точно. Під час виготовлення велосипеда багато процесів і доведення деталей, елементів — все робили різцем вручну і проходили наждачною шкіркою. Не бачили наочно ні в фільмах, ні в Youtube — немає такого. Це ексклюзивна річ», — розповідає майстер Микола.

Крім байків, батько і син виготовляють дерев'яні дитячі іграшки та різні механізми.

Своє ремесло і верстати Гаєвські успадкували від своїх прадідів — вони потомствені ремісники. Микола працює із деревом вже 25 років, а його син Анатолій — 10.

«Потрібно спочатку розробити креслення, потім деталіровки, багато часу сидиш за комп'ютером або за зошитом із ручкою і калькулятором та розраховуєш. Багато часу треба», — кажуть майстри.

У планах Гаєвських — ще змайструвати дерев'яний велосипед для дорослих і зібрати карету для кінної упряжі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...