ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створено вічну шину для автомобілів — біоразкладана R&D Michelin

Велика Епоха

Команда розробників із Північної Америки готова зробити революцію у світі майбутніх бездискових авто: вона створила безповітряну шину, яка, подібно до коралів, є біорозкладаною. Її можна надрукувати на 3D-принтері з перероблених і органічних композитів.

#img_center_nostream#Епоха бездискових авто вже на порозі: компанія R&D Michelin оголосила про нову концепцію майбутнього дизайну шин. Їхня ідея — просування можливостей стійкої інженерії та біоміметичного дизайну, натхненного природою.

#img_center_nostream#Для створення інноваційної шини R&D Michelin використала образ коралів. Шина являє собою структуру з органічних матеріалів, які переплітаються. Оскільки в шину не закачується повітря, то правильніше було б називати її колесом. Саме така конструкція допомагає запобігти дорожнім пригодам через прорив шини.

#img_center_nostream#Крім того, складові частини шини підлягають вторинній переробці. А за особливих умов, наприклад, сніжної зими, на поверхню шини можна нанести особливу текстуру за допомогою тривимірного друку.

Michelin демонструє те, як дизайн може одночасно бути екологічним та практичним.

Нещодавно у США створили найбільш довговічні шини для велосипедів, які не бояться проколів — Nexo і Ever Tires.