ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

11-річний хлопчик надихає людей очищати узбережжя від сміття

Велика Епоха

11-річний хлопчик із Каліфорнії надихнув своїх однолітків очищати узбережжя від сміття, рятуючи океан і його мешканців. Його дитяча організація MicroActivist вже зібрала 86 тонн сміття із пляжів, заохотила до збирання більше 60 тис. дітей і створила 5 фільмів про океани.

Все почалося 6 років тому, коли у маленького хлопчика на ім'я Коннор Берріхілл (Connor Berryhill) з'явилася мрія очистити пляжі світу, щоб зберегти тюленів-монахів, які перебувають на межі вимирання. Минуло небагато часу, і ця мрія переросла в рух дітей, які вирішили змінити долю океанів!

«Сміття — це наш ворог! А ми — воїни природи! Хто зі мною?» — кричить своїм одноліткам на пляжі 11-річний Коннор Берріхілл.

Він називає себе мікроактівістом — дитиною, яка чистить океан, розповідає 60 Second Docs.

Коли Коннору виповнилося 5 років, він зайнявся прибиранням сміття із пляжів.

«Моя місія — захистити морських істот в океані. Я люблю пляж, воду, дайвінг. Люблю дивитися під водою на істот. Це мов рідний дім для мене», — говорить Коннор.

Він створив MicroActivist — організацію дітей, які піклуються про океан і підтримують один одного в загальній місії з його збереження.

«Я люблю надихати дітей, щоб вони допомагали довкіллю. Більшість байдужа до порятунку океанів, доки не зустрінеться зі мною. Вони — мої солдати, а я — їхній генерал», — каже хлопчик.

Ініціатива Коннора надихає і дорослих, які раніше вважали роботу з очищення Світового океану неможливою.

Коннор Берріхілл 6 квітня 2017 року одержав премію «Юний герой» (Young Hero Award) у конкурсі найбільшого акваріума в Каліфорнії. Премія була вручена на знак визнання роботи Коннора.

Школярка з Вінниці самостійно очистила від сміття район півострова Бригантина за два дні. Вона зібрала 50 мішків сміття і сподівається, що її праця змусить багатьох задуматися, перш ніж викинути сміття.