• У Запоріжжі вторсировину сортують у школах і хостелі

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 24 жовтня 2017 року

Кожного дня люди виробляють і викидають сміття. Здавалося б, що тут складного, — зібрав усе сміття в пакет і виніс у сміттєвий бак. Але мало хто замислюється, яких збитків це заподіює довкіллю. Телеканал TV5 розповів, як правильно утилізувати сміття і чому його потрібно сортувати.

Не становить небезпеки для природи тільки органічне сміття. Найбільші проблеми вторсировини: пластик, поліетилен, батарейки і т. п.

У Запоріжжі все це потрапляє до єдиного у місті полігону, який уже давно переповнений. Такі відходи розкладаються сотні років, виділяючи небезпечні сполуки, які потрапляють у ґрунт та воду. До прикладу, якщо газети та картон можуть розкластися за 1—3 місяці, то офісний папір — вже за 2 роки. Консервні банки і взуття — 10 років, підгузки — 300—500 років, метал — 10—20 років, фольга — понад 100 років, батарейки — 110 років, пластикові пляшки — 180—200 років.

Один із найнебезпечніших видів вторсировини, що потрапляє до полігону, — це алюмінієві банки: вони будуть зберігатися на звалищі понад 500 років, а скляні — понад 1000 років.

Як скоротити кількість сміття, що викидається? Все просто — не купувати його!

«Для цього можна носити із собою дещо для упаковки свого товару. Наприклад, у мене є мішечки, в які я насипаю гречку в магазині, приклеюю наклейку, і все. У мене вже є моя тара. Я приходжу додому, висипаю її в баночку і нічого не викидаю», — радить eco-friendly Владислава.

За допомогою цього способу можна зменшити і кількість відходів іншої вторсировини.

«Щоб мінімізувати пластик у своєму побуті, не потрібно купувати воду у пляшках або каву у стаканчиках. Краще мати свою пляшку або термочашку для кави. А готову їжу можна купити у свою ємність», — продовжує дівчина.

Ці способи допоможуть зменшити кількість використаних упаковок, але не на 100%. Тому корисно знати, як правильно утилізувати те, що залишається.

Формувати ці корисні звички потрібно з ранніх років, кажуть організатори проекту «Кольорові Відра». Тому вони проводять майстер-класи в навчальних закладах. Цей проект запрацював у Запоріжжі у квітні. Контейнери, в які школярі викидають різні види вторсировини, виготовлені з картону і не завдають шкоди довкіллю.

Всього таких контейнерів п'ять, серед них є контейнер для скла, пластику, паперу і такої сировини, як тетрапак, паперові стаканчики тощо.

У міру наповнення їхній вміст забирають і відправляють на переробку організатори проекту.

У Запоріжжі є безліч пунктів прийому вторсировини. Вони позначені на всеукраїнській інтерактивній мапі від «Великої Епохи»:

Крім цих пунктів, вторсировину збирають у DREAM Hostel. Керівник хостелу каже: «Питання сортування сміття назрівало давно. Особливо це стосується іноземців, які звикли сортувати сміття. Але цей пункт відкритий не тільки для гостей хостелу, а й для всіх жителів міста. Це місце працює цілодобово».

Сюди можна приносити те, що не приймають у інших пунктах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...