ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Голландії знайшли спосіб, як виробляти з туалетного папіру велосипедні доріжки (ВІДЕО)

Велика Епоха

Використаний папір, очищений до целюлози, можна застосовувати для прокладки велосипедних доріжок. Таке покриття буде менш слизьким під час дощу, а повторне застосування паперу знизить витрати на очистку стічних вод.

#img_center_nostream#Туалетний папір отримують в ході переробки макулатури та паперу, непридатного для інших цілей. Але незабаром виробництво сировини з переробленого туалетного паперу може стати звичайним явищем.

Хоча ця концепція ще в фазі розробки, але цілком імовірно, що перероблений туалетний папір може незабаром приєднатися до інших утилізованих матеріалів. Брухт може приносити користь, зокрема вже виготовляють дорожні сумки з велосипедної камери і брезенту та одяг з пластикових пакетів.

Дві голландські компанії CirTec і KNN Cellulose запустили дворічний пілотний проект, що отримав назву Cellvation. Він вивчатиме фінансову доцільність утилізації використаного туалетного паперу.

За проектом, зі стічних вод щодня витягують близько 400 кг целюлози. Її очищають і знезаражують, а потім перетворюють на гранули, які можна застосовувати в якості будівельних матеріалів.

В одному демонстраційному проекті целюлозу змішували з асфальтом, і з цього матеріалу прокладали велосипедні доріжки. Додавання целюлози в суміш допомагає облицювати асфальт, перш ніж він повністю затвердіє, і таке покриття доріг зменшує ковзання в дощову погоду.

За даними органів влади, щороку в Нідерландах спалюється близько 180 тис. тонн туалетного паперу, і велика частина з них — це папір, що містить високоякісну целюлозу. CirTec сподівається, що проект зможе окупити себе мінімум двома способами.

Один з них — продаж целюлози. Невеликі обсяги вже експортуються до Великобританії, де вони знаходять застосування в якості сировини для виробництва біокомпозитів. Крім того, CirTec сподівається, що видалення важкої целюлози із системи очищення води знизить експлуатаційні витрати на очищення стічних вод і полегшить очищення води, що залишиться у системі.