• Збирати сміття за допомогою квадрокоптера: інноваційна ідея від української аспірантки

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 22 листопада 2017 року

Українка Ольга Яворівська пропонує використовувати квадрокоптер для збору сміття у приватному секторі. Свою ідею поводження із твердими побутовими відходами вона представила Міжнародній робочій групі з управління відходами (IWWG) і викликала великий інтерес.

Ольга Яворівська — аспірантка кафедри будівництва, міського господарства та архітектури Вінницького національного технічного університету. Свою незвичайну концепцію поводження із ТПВ у районах малоповерхової або котеджної забудови вона запропонувала під час міжнародного симпозіуму, який відбувся в Італії, повідомляє «День».

Головна перевага використання квадрокоптера для збору сміття у приватному секторі — економічна вигода. Це Ольга обґрунтувала у своєму дослідженні, яке провела у Вінниці.

Спочатку вона досліджувала джерела походження відходів, які виробляють жителі. Для цього протягом року вивчала, скільки і яке саме сміття викидають городяни в контейнери. Що можна переробити, чи сортують сміття жителі, в яких мікрорайонах і хто це робить (дорослі або діти) і багато інших чинників.

Друга частина проекту, який Ольга представила в секції стартапів, — це можливість використання квадрокоптера для збору ТПВ у приватному секторі. Вона запропонувала частково замінити старі сміттєвози, які потребують багато пального і забруднюють довкілля, квадрокоптерами, — вони економічніші у використанні та працюють на електроенергії.

«У багатоповерхових забудовах люди приносять сміття на спеціально обладнаний майданчик, сміттєвоз приїжджає, і все це вивозить, а у приватному секторі сміттєві пакети ставлять на узбіччі, машина проїжджає всі вулиці, і оператор вручну збирає відходи. Ми пропонуємо оптимізувати останній процес — сміттєприбиральна машина їздить тільки головними вулицями міста, а на всіх бічних працюють квадрокоптери, які переносять сміття до сміттєвоза», — пояснює Ольга Яворівська.

Вигоди від такого методу очевидні: зменшення викидів у атмосферу від сміттєвоза, економія на паливі і, як результат, — зниження вартості вивезення сміття.

Ідея українки сподобалася вченим, і вони готові її підтримати для використання в малих містах.

Зараз Ольга планує провести ще одне дослідження і визначити оптимальне місце розташування для всіх елементів системи поводження відходів — від сміттєвого майданчику до котельні, де буде спалюватися сміття. Потрібно прорахувати «шлях» сміття від квартири до сміттєпереробного заводу з урахуванням оптимальних витрат і з максимальним прибутком.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...