ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

З відходів шкільної їдальні — біодобрива: на Сумщині тестують термокомпостери

Велика Епоха

​Школи Сумщини буду переробляти свої органічні відходи на цінне біодобриво — компост. Допоможуть їм у цьому термокомпостери і черв'яки — така ідея проекту «Еко-клин», який покликаний позбавити місто від сміття.

#img_center_nostream#Проект «Еко-клин» від громадської організації «Новий світ» з міста Ромни став одним із переможців конкурсу проектів обласного управління молоді та спорту, розповідається в сюжеті ua:Суми.

В рамках цього проекту в Недригайлівській школі встановили контейнер-термокомпостер, який буде «виробляти» гумус — цінне органічне добриво. У термокомпостері знаходяться черв'яки, які поїдають органічні відходи і переробляють їх на гумус.

Кожен компостер вміщує 750—800 особин.

«Черв'яки, яких ми досліджуватимемо, відносяться до класу кільчастих черв'яків, дуже корисних для природи. Перетворюючи органічні речовини на гумус, вони сприяють і удобренню ґрунту, розпушують ґрунт, що корисно для рослин, і допомагають нам переробляти відходи з нашої шкільної їдальні», — каже вчитель біології Людмила Гордієнко.

Компостери виготовлені з морозостійкого пластику, вартість одного — 3 тис. грн.

Крім школи Недригайлівського району, контейнери подарують і восьми школам інших районів — Липоводолинського і Роменського. У цих школах проводять презентації, під час яких показують проморолики і розповідають про те, як можна сортувати тверді відходи, зокрема пластик, папір, утилізувати батарейки.

Що стосується переробки органіки — це більш наочно, і дітям це простіше зрозуміти.

«Це дуже актуальне завдання, актуальна тема. Органічні відходи легко розкладаються і складають близько 40% загального обсягу відходів», — каже доцент кафедри прикладної екології Дмитро Лазненко.

Використовувати «маленьких помічників» навчилися і в місті Рівне. Тут опале осіннє листя збирають і віддають на корм каліфорнійським черв'якам, які переробляють його на гумус.