ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні з'явиться «зелене» місто, що не потребує комунальних послуг

Велика Епоха

Навесні 2018 року під Києвом почнеться будівництво двох невеликих поселень — енергонезалежних містечок, які не потребуватимуть підключення до комунальних послуг. Всі витрати на електрику та енергію будуть покриватися сонячною електростанцією й іншими поновлюваними джерелами енергії.

#img_center_nostream#Будівництвом автономних поселень займається компанія «ЕлектроЮкрейн» з міжнародної групи розвитку енергоефективних проектів ELECTRO SOLAR TECH (EST), повідомляє Еcotown.

Зараз компанія придбала дві земельні ділянки площею близько 4600 га на Бориспільському і Житомирському напрямках. Тут планується створити однотипні поселення на 260 домоволодінь. В цілому незалежне місто зможе вмістити 50 тис. жителів. Зараз проектуються будинки площею від 40 до 160 м2, перші з яких будуть введені в експлуатацію восени наступного року. Їхня вартість — від $25 тис.

За рахунок використання відновлюваних джерел енергії автономні поселення будуть повністю забезпечені енергоресурсами.

Якщо власники квартир або будинків не перевищуватимуть певні межі споживання, вони будуть гарантовано забезпечені необхідною енергією і звільнені від оплати комунальних послуг.

Як говорить гендиректор «ЕлектроЮкрейн», їхня ідея полягає в тому, щоб створити окремий екологічно чистий новий населений пункт, вільний від оплати комунальних послуг. І на сьогодні вже існує генеральний план розвитку цього міста.

Компанія розпочала будівництво сонячної електростанції потужністю 100 МВт. Її гарантійний термін експлуатації — 25 років, а термін окупності від 3,5 до 4,5 років.