ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий ліс власноруч: миколаївці висадили саджанці на місці згорілих дерев

Велика Епоха

​Жителі міста Миколаєва та області висадили новий ліс: понад 50 жителів під керівництвом лісників посадили 20 тис. саджанців сосен. На цьому місці 10 років тому згоріло 100 га лісу.

Для півсотні жителів Миколаївщини вихідні пройшли з користю: ​​вони висадили 20 тис. саджанців сосен. У цій справі дорослим активно допомагали і діти, розповідається в сюжеті «Факти ICTV».

Свою ініціативу миколаївці поширили в соцмережах, після чого разом закупили саджанці і приїхали до Новопетрівського лісу.

Висаджування сосен — це копітка робота, яка вимагає акуратності: «Дуже важливо посадити правильно й утрамбувати, щоб не зосталося повітря. Будемо чекати, коли вони приживуться», — каже одна з учасниць акції.

Лісники активно допомагали городянам, показуючи, як зробити лунку в ґрунті і опустити в неї дворічний саджанець сосни.

Десять років тому на цьому місці згоріло 100 га 50-річних дерев. Ліс вже намагалися відродити, але тоді прижилося дуже мало саджанців. У цих місцях ліс необхідний: він закріплює піщаний ґрунт, щоб не мілів Південний Буг. Якщо не було б дерев, пісок потрапив би у річку.

В цілому миколаївці висадили 4 га лісу. Хоча в необхідних масштабах це небагато, але з урахуванням відсутності коштів лісники вже 2 роки не вирощують саджанці і не висаджують дерева. Тому вони вдячні жителям міста за виконану роботу.