ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Творча лабораторія Fablab Fabricator запрошує втілити свої ідеї

Велика Епоха

Fablab Fabricator — творча лабораторія, куди приходять люди, які хочуть втілити в життя свої ідеї і проекти, розвинути творчий і технічний потенціал. Про плани команди Fablab Fabricator — ентузіастів українських 3D-друку і прототипування — розповідає Nachasi.

#img_center_nostream#Перші лабораторії Fablab з´явилися у світі ще в 1998 році. У ці роки вийшов курс одного з найавторитетніших наукових діячів сучасності Ніла Герштенфельда — «Як зробити що завгодно з нічого». Ідея була дуже захопливою, вона заохочувала студентів на практиці застосовувати свої теоретичні знання. В результаті з'явилися десятки неймовірних проектів, деякі з них досі популярні.

Після такого успішного початку Fablab-лабораторії почали відкриватися в різних країнах по всьому світу. Їхнє головне завдання — створення локальних соціально-економічних рішень та розвиток творчого і технічного потенціалу кожного, кого цікавлять технології та інновації.

#img_center_nostream#У жовтні 2016 року відкрила свої двері і лабораторія Fablab Fabricator.

«Ми проводили інкубаційну програму для школярів, оскільки були впевнені, що українські учні зможуть також розробити унікальні проекти в короткі терміни, отримавши тільки ресурси і доступ до знань, які, на жаль, не завжди їм пропонують в навчальних закладах», — розповіли засновники Fablab Fabricator.

#img_center_nostream#Fablab Fabricator створений для людей, які хочуть працювати над власними проектами, обмінюватися знаннями та ідеями, надихати інших. Лабораторія розширює можливості і сприяє розвитку підприємництва, творчої діяльності, швидкого прототипування та інноваційного розвитку продуктів.

Резиденти лабораторії — це люди різних професій і роду діяльності: є і підприємці, і представники стартапів. У Fablab Fabricator є корпоративні команди, фрілансери, рекламні агентства, художники, дизайнери, студенти та викладачі, які співпрацюють і створюють цікаві колаборації та продукти.

Вони мають доступ як до високотехнологічного обладнання, так і до звичайних інструментів: пилки, молотки та ін.

#img_center_nostream#У лабораторії часто проходять воркшопи з вивчення можливостей цифрового виробництва, організовуються тематичні зустрічі фахівців із різних вузькопрофільних сфер, які діляться знаннями і досвідом.

Fablab Fabricator співпрацює з десятками hardware-проектів, підтримує ініціативи створення альтернативного вектору розвитку для аутсорсингу. Це дозволяє спільно створювати екосистему інноваційного підприємництва, де зручно працювати і творити нові проекти в Україні.

Разом із ARVI lab та Film.ua — провідними компаніями України у сфері штучного інтелекту і віртуальної реальності, Fablab Fabricator запустила проект високоінтелектуальних безконтактних боїв серед роботів нового формату. Кожен учасник зможе зібрати свого унікального модульного робота і перемогти за рахунок стратегічного планування.

#img_center_nostream#FabLab Fabricator — це приватна ініціатива. Вона є найбільшою відкритою лабораторією цифрового виробництва в Україні і однією з найбільших в Європі. Її проекти відкриті до співпраці із зацікавленими компаніями і партнерами.