ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Всі школи Миколаєва починають сортувати свої відходи

Велика Епоха

У місті Миколаєві з листопада всі школи переходять на сортування відходів. Щоденне сортування дозволить не тільки зменшити навантаження на сміттєвий полігон, але й додатково заробляти від 600 до 7000 грн на місяць.

#img_center_nostream#Як розповіла президент екологічної громадської організації Let`s do it, Ukraine Юлія Мархель, минулого року в Миколаєві було організовано пілотний проект із сортування сміття. Минув лише рік, але на сьогодні він став вже національним проектом, який реалізує багато міст України.

Тепер з листопада 67 миколаївських шкіл будуть сортувати свої відходи, розповідає Рodrobnosti.mk.ua.

До цього вони сподіваються залучити і дорослих:

«Якщо школярам — це „фан‟, інтерес і щось нове, щось європейське, то для дорослих це буде трохи складніше. Це інша система, інший підхід. Наступного місяця всі лідери, які зараз працюють на зборах, будуть вчити сортувати, прищеплювати любов і робити школу екологічною», — кажуть активісти з Let`s do it, Ukraine.

За їхніми підрахунками, щоденне сортування відходів, після якого вторсировина буде купуватися переробниками, буде приносити щомісячний дохід у розмірі від 600 до 7000 грн. Таким чином, школи зможуть заробляти на смітті.

Щоб мотивувати учнів до кращих результатів, на наступному етапі після сортування сміття створять рейтинг екошкол Миколаєва.

Проекти та ініціативи із сортування сміття у школах проходять і в інших містах України. У Вінниці «Зелена школа» вчить школярів основам роздільного збору сміття і тому, як заробляти на цьому. У Тернополі вже не перший рік учні здають на переробку макулатуру, а на отримані кошти школа робить ремонт і організовує свята для хлопців.

Контейнери для роздільного збору відходів з'явилися і у школах Кривого Рогу. Активісти та ініціатори цих проектів розуміють: щоб виросло нове покоління, яке буде дбати про довкілля, потрібно починати з малих років. Розповідати школярам про важливість сортування сміття і проводити цікаві уроки.

На допомогу всім українцям, які хочуть продовжити ці добрі справи, видання «Велика Епоха» створила інтерактивну мапу пунктів прийому відходів.

Взяти участь в удосконаленні цієї карти може кожен охочий!