Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як за набряками розпізнати хворобу, — поради лікаря

Четвер, 4 лютого 2021 року

Набряк або, по-іншому, утримання води в організмі, виникає через надмірну кількість рідини, яка «застрягає» у тканинах тіла. Про причини появи набряків і про те, як не допустити їх появи, далі у статті.

Відомо, що людський організм на 70% складається з води. Вона є всередині та зовні клітин нашого тіла. Навіть кров, м'язи й органи в нашому тілі складаються з води. Якщо у тканинах організму, в системі кровообігу та в порожнинах тіла відбувається надмірне накопичення рідини, то виникає набряк. Давайте розглянемо причини і симптоми виникнення набряку в організмі.

Чому з'являються набряки?

Утримання води може відбуватись в різних частинах тіла, але причини цього однакові:

1. Забагато солі

Споживання надмірної кількості солі, оброблених продуктів і напівфабрикатів, а також прохолодних напоїв призводить до утримання води в організмі.

2. Недостатня фізична активність

Сидіти або стояти на одному місці довго не рекомендується. Лімфатична система потребує стимуляції. Це покращує кровотік і, в свою чергу, рівень води в організмі також буде регулюватися.

3. Дефіцит білка

Якщо в організмі є нестача білка, тканинам складно збалансувати рівень води.

4. Прийом деяких ліків

Деякі ліки можуть викликати набряк. Наприклад, естрогенові препарати, ЗГТ (замісна гормональна терапія), нестероїдні протизапальні препарати), бета-блокатори, хіміотерапія.

5. Дієта

Продукти, багаті натрієм, можуть викликати утримання води. Деякі дієти можуть призводити до нестачі вітамінів B1, B5 та B6, що також погіршує ситуацію.

6. Інші причини: алергія, проблеми зі щитовидною залозою, вагітність, ПМС.

У більшості випадків утримання води в організмі не є причиною для занепокоєння. Якщо ви переглянете своє харчування й усунете причини, що викликають цей стан, то набряк зникне. Однак є певні ознаки, які свідчать про те, що набряк є постійним станом організму:

1. Незрозуміле збільшення ваги. Коли відбувається різке і досить швидке збільшення ваги, це є симптомом утримання води.

2. Аномальна частота пульсу. Раптове збільшення частоти пульсу в ногах і руках — симптом набряку.

3. Навантаження на суглоби. За швидкого збільшення ваги суглоби будуть піддаватися стресу. Це може вплинути на роботу м'язів і кісток, і це призведе до слабкості тіла.

4. Прояви на шкірі — знебарвлення деяких ділянок шкіри.

5. Проблеми з диханням — набряки викликають хронічний кашель, оскільки легені набрякають через велику кількість рідини в них.

Що робити при набряках?

Скоротіть до мінімуму споживання солі та цукру

Сіль є комбінацією хлориду та натрію. Натрій призводить до накопичення води всередині тіла. Оброблені та консервовані продукти містять забагато солі.

Рафіновані вуглеводи можуть підвищувати рівень цукру в організмі та рівень інсуліну. Коли в організмі високий рівень інсуліну, організм утримує більше натрію і відправляє його більшу частину в нирки. Це призводить до утримання води.

Уникайте вживання алкоголю і кофеїну

Кава і алкоголь можуть викликати зневоднення організму та утримання води. Коли організм зневоднюється, він буде шукати способи утримання води, щоб не допустити її великих втрат. Це змушує органи працювати в подвійну силу і, отже, створює набряки.

Пийте більше води

Якщо ви п'єте недостатньо води протягом дня, це також може бути причиною набряків: нирки перевантажуються концентрованими рідинами, і це змушує печінку важко працювати. Тіло буде сильно пітніти, але вода буде запасатися, бо організм не хоче втрачати будь-які рідини, думаючи, що він більше ніколи не отримає води. Це викликає стрес і призводить до утримання води.

Норма води — не менше 30 мл на 1 кг ваги. Вона може незначно змінюватися в залежності від температури середовища та фізичної активності.

Приймайте достатню кількість вітаміну B6

Вітамін B6 є природним сечогінним засобом і може допомогти вашому організму виділяти відходи і зменшувати вміст води у ньому.

Приймайте достатню кількість магнію

Дослідження показують, що жінки з проблемами ПМС мають проблеми з утриманням води. Але їх можна усунути, якщо щодня вживати магній.

Їжте продукти, багаті калієм

Дефіцит калію призводить до утримання води в організмі, і органи не можуть нормально функціонувати. Недолік калію призводить до збільшення ваги, набряку тіла й утримання води. Багаті джерела калію: банани, малина, персики, родзинки, абрикоси і шпинат.

Приймайте натуральні діуретики

Кращий спосіб перемогти утримання води — щодня вживати багато діуретиків. Це допоможе знизити надлишок води в організмі. Натуральні діуретики: журавлина, хвощ, кульбаба, цибуля та ін.

Їжте продукти з високим вмістом клітковини

Волокна поглинають надлишок води і проходять через кишечник. Продукти, багаті волокнами: цільні зерна і насіння, квасоля і боби, фрукти і горіхи, а також овочі.

Білок із низьким вмістом жиру

Більшість із нас пов'язує розвиток м'язів зі споживанням білка, проте значення білка є ще важливішим для нашого організму, ніж ми думаємо. Кожна клітина містить білок. Білки беруть участь у травленні, допомагають клітинам утримувати воду там, де потрібно. Недолік споживання білка порушить ці процеси та призведе до набряків.

Їжте продукти з високим вмістом води

Продукти, багаті вмістом води, такі як цитрусові, дині та фрукти з високим вмістом калію допоможуть перемогти набряклість. Досить фруктового салату або фруктового коктейлю один раз на день.

У наступній статті ми розповімо про природні засоби, які допоможуть позбутися від набряклості, а також про профілактику цього стану.

Будьте здорові!

Comments   

загрузка...