• Танцюристи Shen Yun представили показовий виступ до Свята середини осені (ВІДЕО)

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 20 листопада 2017 року

Артисти провідної світової компанії класичного китайського танцю та музики Shen Yun Performing Arts представили показовий виступ до традиційного свята Чжунцюцзе або Свята середини осені. Номер демонструє високу техніку виконання елементів класичного танцю.

Свято середини осені ще називають святом Місяця. Воно пов'язане з чарівною і сумною легендою про богиню Місяця та з давніх-давен широко відзначається в Китаї. У виступі 4 жовтня 2017 року танцюристи елітного колективу Shen Yun (у перекладі означає «краса танцюючих небожителів») продемонстрували силу, витонченість та різноманіття основних складових класичного китайського танцю.

Майстер Лі Хунчжи в інструкції для викладачів Академії мистецтв «Fei Tian» написав, що в основі рухів класичного китайського танцю лежать чотири основні компоненти: «форма» (базові рухи), «зміст» (вираз внутрішніх переживань через «форму»), танцювальна (складні танцювальні рухи) і акробатична (стрибки тощо) техніки. У статті також йдеться про те, що імпульсом для кожного руху має бути внутрішній посил, що йде з душі танцюриста.

Отже, виконавці повинні мати не тільки прекрасну фізичну підготовку, але й уміння висловити тонкі душевні переживання в танці, що зможе по-справжньому зворушити глядача.

Унікальність шоу Shen Yun у тому, що його номери пронизані високою духовністю. Учасники виявляють самовіддачу та вимогливість до себе не тільки на сцені, але й у повсякденному житті. Завдяки цьому їх виступи випромінюють щирість і внутрішню наповненість. Досягати гармонії в житті та роботі виконавцям із колективу Shen Yun допомагає самовдосконалення: вправи та вчення із системи Фалуньгун, яка наставляє завжди слідувати принципам правдивості, співчуття і терплячості.

Shen Yun — шоу світового рівня. На його виставах побували різні знаменитості: політики (Дана Рорабахер, Ерік Фредерік Трамп), актори (Лі Мерівезер, Міша Коллінз, Тім Аллен, Кімбер Іствуд, Джин Смарт), танцюристи, музиканти та інші видатні особистості. Після концертів вони виражали глибоке задоволення і захват (відгуки та інша інформація).

Відео на офіційному каналі колективу зібрало захоплені відгуки. У постановці до Свята середини осені була використана музична композиція The Knight (композитор Tony Chen). Представники колективу підкреслили, що даний виступ є спеціально підготовленим окремим технічним номером і не відноситься до вистав зі щорічного світового турне Shen Yun Performing Arts.

В одному з коментарів висловлено сподівання побачити виступ Shen Yun у Китаї. Справа в тому, що практика самовдосконалення, якій слідують учасники колективу, була заборонена комуністичним режимом КНР у 1999 році через її величезну популярність, і з того часу були розв'язані репресії проти її послідовників. Уряд розглядав надзвичайно велику кількість послідовників духовного вдосконалення як загрозу атеїстичній ідеології, що насаджувалася в країні. Адже людьми, які твердо сповідують моральні принципи і не прагнуть отримувати вигоди, важче керувати, а саме контроль завжди був важливою складовою комуністичного режиму.

Велика кількість послідовників Фалуньгун (інша назва — Фалунь Дафа) у Китаї перебуває у трудових таборах, де їх примушують написати «відмову від самовдосконалення», багато хто не повернувся додому живим. У звіті Д. Кілгура і Д. Мейтаса наведені докази того, що протягом усіх років репресій в'язнів совісті в Китаї використовують як «живий банк органів» для трансплантації.

Тому колектив Shen Yun Performing Arts, який відроджує традиції та культуру стародавнього Китаю, все ще не може приїхати з гастролями на історичну батьківщину.

Головний офіс компанії знаходиться в Нью-Йорку, більшість артистів — етнічні китайці. Виступи Shen Yun супроводжуються живим оркестром, в якому гармонійно поєднано звучання західних симфонічних і традиційних китайських інструментів.

Поряд із втіленням стародавніх китайських традицій музики і танцю, Shen Yun використовує у виступах сучасні передові технології. У 2016 році компанія отримала патент на винахід, який полягає у взаємодії анімації на екрані та артистів. Над шоу працює безліч професіоналів, тому щороку глядачі можуть насолоджуватися новими постановками, які стають все більш досконалими. Вони оповідають про культуру та істинні цінності, розповідають історії від тисячолітньої давності до наших днів, і при цьому приділяється підвищена увага техніці, майстерності, зовнішньому вигляду виконавців, костюмам і оформленню сцен.

Користувач James Poulter написав, що переглядаючи виступ він «відчув приплив бадьорості та свіжості, неначе поринув у гірський потік». Дійсно, грація і сила в рухах танцюристів здатні надихнути та подарувати почуття причетності до чогось чистого й величного.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...