• 5 стародавніх китайських винаходів, які немов би прийшли з наших днів

  • Джуліетта Сун | Велика Епоха
    Вівторок, 23 серпня 2016 року

Багато з винайдених у наш час речей виявляються давно забутими старими. Ось деякі з них.

Гольф

Дами при дворі імператора Китаю грають в гольф?! Це не жарт?

Хоча ми і сумніваємося щодо того, хто створив гру, яку ми знаємо як гольф, але, схоже на те, що малюнки стародавніх китайських художників розкривають цю таємницю. На фрагменті сувою(звитку) знаменитого художника Ду Цзінь часів династії Мін (1368—1644) ми можемо це побачити.

Інший звиток династії Мін під назвою «Осінній банкет» говорить сам за себе. Він виставлений в Історичному музеї Гонконгу. На ньому зображені чоловіки в імперському спортивному одязі, які грають у чуйван (Chuiwan) — китайський гольф. Його правила нагадують сучасний гольф.

Бутси

У Стародавньому Китаї існувала командна гра, схожа на футбол — цуцзюй (Cuju). У ній заборонялося використовувати руки. Історія цієї гри налічує більш як 2000 років. Звичайно, у спортсменів було спеціальне взуття, яке еволюціонувало протягом століть.

На фото зображено взуття для гри в цуцзюй династії Південна Сун (1127—1279). Супінатор зроблений зі шкіри, до підошви для стійкості і зчеплення з землею прикріплені закруглені металеві шипи. Взуття промаслюється, щоб зробити його водонепроникним.

Холодильники

В епоху Воюючих царств, 2500 років тому, китайці вже розуміли важливість зберігання продуктів у холоді і шукали вирішення цього завдання. Вони винайшли пристрій під назвою «крижаний відбивач» або просто холодильник.

Першими холодильниками були ізольовані винні контейнери. Лід для них закуповувався у торговців, які знаходили великі брили льоду і зберігали його в глибоких льохах і колодязях. При правильному зберіганні лід зберігався навіть у літні місяці. Але продати такий холодильник було нелегко, так як вони були предметом розкоші, який могли собі дозволити тільки заможні люди вищих класів.

Штангенциркуль

Штангенциркуль — це інструмент, призначений для вимірювання внутрішнього і зовнішнього діаметрів об'єкта.

У травні 1992 р. у гробниці епохи Східна Хань був знайдений мідний штангенциркуль. За формою і функцією він разюче нагадує сучасний. Ним можна було виміряти діаметр, ширину і висоту об'єктів.

Логотип Андроїда?

Цей предмет можна легко сплутати з логотипом операційної системи для смартфонів. Насправді це курильниця часів династії Хань. Цей артефакт зберігається в Музеї провінції Шаньсі.

Це тільки кілька винаходів стародавнього Китаю, є й інші: папір, компас, глобус зоряного неба, порох, книгодрукування, детектор землетрусів теж винайшли у Піднебесній. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...