• Китайська притча про віслюка

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    Понеділок, 5 вересня 2016 року

У стародавніх китайських казках надзвичайні сюжети і фантастичні персонажі. Тварини, що розмовляють, небесні жителі, дракони, примари — всіх не перелічити. Через цих казкових героїв з глибини століть до наших днів дійшла мудрість традиційної китайської культури. Китайські легенди і казки передавалися століттями з вуст в уста, з покоління в покоління.

Ось одна цих історій

На вершині гори в храмі жив віслюк. З року в рік, день у день він тяжко працював на млині. Він так втомився від одноманітного важкого життя, що почав мріяти про те, щоб покинути храм і подивитися світ. Як це було б чудово!

І незабаром у нього з'явилася така можливість. Одному монаху знадобилося перевезти з гори речі і він вирішив взяти з собою віслюка. Дізнавшись про це, віслюк дуже розхвилювався.

Коли вони спустилися з гори, монах поклав щось на спину віслюка. Поки вони йшли через село, люди, які стояли по обидва боки вулиці, схиляли перед ним коліна. Спочатку віслюка це збентежило і налякало.

Але так як люди не припиняли кланятися йому, у віслюка з'явилися марнославні думки: «Ось це так! Люди, напевно, думають, що я великий!»

Незабаром віслюк перестав боятися людей і, випрямивши спину, пішов по вулиці з високо піднятою головою. Повернувшись в храм, він вирішив, що тепер заживе як дворянин і відмовився виконувати важку роботу. У монаха не залишалося іншого вибору, окрім як відпустити його.

Коли віслюк спустився з гори, то побачив людей, які йшли йому назустріч. Люди били в барабани і гонги. Він подумав: «Напевно, вони йдуть, щоб привітати мене!» Віслюк став посеред дороги і став чекати, але це виявилося весільною процесією. Побачивши віслюка, що стояв у них на дорозі, люди розсердилися і, щоб змусити його піти, побили його палицями.

Віслючок спішно побіг до храму. Потерпілий від побоїв віслючок сказав ченцеві з обуренням: «Люди настільки непередбачувані й небезпечні! Минулого разу вони поклонялися мені, а сьогодні ледь не вбили».

Зітхнувши, монах сказав: «Дурна ти тварина! Минулого разу люди опустилися на коліна перед статуєю Будди, яка була у тебе на спині, а не перед тобою!»

Найбільша біда в тому, що люди не знають, хто вони. Як тільки забувають про своє призначення, то стають ніким. Кожен день, дивлячись на себе в дзеркало, ви повинні запитати: «Чи пам'ятаю, хто я?»

  • Якщо ти багатий, то люди захоплюються твоїм багатством, а не тобою.
  • Якщо у тебе є влада, люди будуть поклонятися перед твоєю силою, а не тобою.
  • Якщо , то інші будуть захоплюватися красою. Вони хочуть бути поруч з , щоб тішити своє самолюбство.

Не радій, коли навколо всі захоплюються тобою. Коли багатство, влада і краса залишать , непотріб тим, хто використовував , щоб задовольнити свої власні потреби. Тому дуже важливо знати хто ти насправді.

Талант для людини дуже важливий, але є речі, що важливіші за нього. Це твої особисті якості. Душевна гармонія і вміння залишитися спокійним за будь-яких обставин є рідкісним скарбом в сучасному суспільстві. Це та основа, яка дозволяє в повній мірі розкривати творчий хист протягом всього життя.

Переказала Кеті Мак-Вільямс.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...