• Як українцям зробити свої міста кращими: прості кроки до змін

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 13 листопада 2017 року

Кілька місяців тому в Україні запустили проект «Ефективне місто». Він вчить тому, як жителі можуть впливати на місцеву владу, самостійно вирішувати проблеми своїх населених пунктів і працювати на користь своїх міст. Про те, як звичайні українці можуть домогтися поліпшення свого міста, далі у статті.

Тепер, після відкриття можливостей децентралізації та зростання доходів місцевих бюджетів, українці можуть самостійно вирішувати соціальні проблеми свого міста. Але для того, щоб об'єднувати зусилля місцевих жителів, громадських організацій та активістів, недостатньо тільки фінансового потенціалу.

Керівник проекту «Ефективне місто» і координатор руху «Сильні громади» Валентин Краснопьоров розповів виданню 6262.com.ua про це.

Проект має на меті навчити громадян впливати на місцеву владу і самостійно (у компанії активістів) вирішувати проблеми своїх населених пунктів.

«Ми взялися за неякісний ремонт доріг, неефективну владу, відсутність культури сортування сміття і проблему бездомних тварин. Створили в 16 населених пунктах сходу України клуби „Ефективне місто‟. Вчимо місцевих активістів, і вже є приклади успішної діяльності», — каже Валентин Краснопьоров.

За його словами, зараз прийшов той час, коли кожен українець може змінити своє місто на краще. І для цього складений алгоритм дій:

1. Конкретизуйте завдання. Подумайте, які проблеми є у жителів вашого міста і як залучити владу до вирішення цих питаннь.

2. Зберіть команду однодумців — ініціативних людей, які згодні з вами і готові разом вирішити проблему.

3. Вивчіть способи вирішення завдання: дізнайтеся, який орган може вирішити проблему, як на законодавчому рівні регулюються такі справи і як вони вирішувалися раніше. Можливо, є люди, які мають в цих питаннях досвід.

4. На основі зібраних даних підготуйте інформаційну довідку і зверніться з нею до відповідального органу. Зробіть колективне звернення, підкріпивши його підписами зацікавлених осіб.

Що робити, якщо орган ігнорує ваше звернення?

1. Привертайте увагу до цієї проблеми: подайте петицію, організуйте акції, зверніться до місцевих журналістів, використовуйте платформу «Електронна книга скарг» тощо.

2. Використовуйте соцмережі та розкажіть про проблему в місцевих громадах. Це допоможе привернути увагу жителів і місцевої влади.

3. Якщо необхідно, внесіть зміни до відповідних нормативних актів.

4. Керуйте вирішенням проблеми, обраними методами і шляхами реалізації. При виявленні порушень зверніться до правоохоронних органів, суду.

Як кажуть експерти, вирішити проблеми можливо, але найбільша складність — це повірити в це і проявити ініціативу. Щоб навести порядок у власному місті, потрібно об'єднувати зусилля активних громадян.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...