• Як утеплити старі вікна, не змінюючи їх? Новинка від Window Inserts

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 листопада 2017 року

Старі, погано утеплені вікна ведуть до великого відтоку тепла взимку і є великою проблемою на шляху підвищення енергозбереження будинку. Але як бути, якщо немає можливості замінити вікна на нові енергоощадні, і чи можна утеплити старі вікна, не вдаючись до їх заміни?

Погана ізоляція вікон — це проблема, вирішення якої часто пов'язують із величезною витратою грошей. Для старих вікон значення R — ізоляції, яка вимірюється у «спротиві» тепла, що проходить від одного місця до іншого — дуже, дуже низькі.

Тоді як стіни можуть мати значення R = 20—40, в залежності від місцевості, від того, наскільки добре побудований будинок і скільки шарів ізоляцій було додано, вікна можуть мати значення R в межах 1 або 2.

Це означає, що коли ви намагаєтеся взимку зберегти свій будинок теплим (і прохолодним — влітку), все цінне тепло виходить у першу чергу через вікна, а вже потім — через стіни, підлогу та ін.

Найпростіший варіант вирішення проблеми — це заміна вікон. А те, наскільки це буде дорого, залежить від кількості та площі вікон у вашому будинку або квартирі.

Компанія Windowinserts придумала, як, зберігаючи старі вікна, зробити їх більш енергоефективними — вони створили т. зв. віконні вкладиші (Window Inserts), які допомагають скоротити витрати на комунальні послуги та підвищити комфорт у будинку.

Window Inserts — це фактично ще одне прозоре вінілове «вікно» на алюмінієвій рамі з ущільнювальною піною зовні по периметру. Воно вставляється зсередини поверх наявної старої рами. Між старим вікном і вставкою утворюється додатковий шар повітря, яке, як відомо, є чудовим ізолятором — створює тепловий бар'єр і допомагає підтримувати комфортну температуру всередині.

Теплокамера показує різницю в тому, що було «до» (фото зліва) та «після» (праворуч) — із використанням Window Inserts. На фото праворуч немає блакитних кольорів — це значить, що тепло більше не втрачається через стіну, віконну раму і вікно, і ми бачимо однорідну температуру.

Ще один спосіб утеплити вікно — використовувати пакувальну плівку з бульбашками. Тут принцип подібний до того, що було описано вище, але є один недолік: вікно з наклеєною плівкою буде мутнуватим. Тому таку плівку краще використовувати в нежитлових приміщеннях і там, де освітленість не настільки важлива.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...