• Сонцезахисний крем стане безпечним для океану: унікальна розробка вчених

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 2 листопада 2017 року

Сонцезахисний крем небезпечний не тільки для людей, але й для морських мешканців: під час купання його складові потрапляють у воду і викликають загибель коралів. Вчені з Пуерто-Ріко намагаються вирішити цю проблему за допомогою «намистин» наночастинок, які будуть очищати океани від небезпечних хімічних речовин.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Archives of Environmental Contamination and Toxicology, щороку до 14 тис. тонн сонцезахисного крему потрапляє у світовий океан.

Велика частина із цього обсягу містить хімічну речовину, оксибензон, яка використовується для відбиття небезпечних УФ-променів. Проблема в тому, що дуже малої кількості цієї речовини — менше однієї краплі на 15 млн літрів води — вже досить, щоб убити всі довколишні корали.

Дослідники з University of Puerto Rico намагаються врятувати коралові рифи усього світу від руйнування оксибензоном. Вони створили абсорбентні мікрокульки, які можуть увібрати оксибензон, а потім їх легко можна вилучити з води.

Мікрокульки виготовлені з наночастинок оксиду заліза з комбінацією нетоксичних матеріалів — альгінату і хітозану. Оксибензон зв'язується з альгінатом, хітозаном і оксидом заліза і затримується в кульках.

Провідний дослідник Фелікс Роман (Felix Roman) пояснює, що мікрокульки можна випустити в океан, а після того, як вони витягнуть небезпечні сполуки, зібрати за допомогою магніту.

Під час випробувань на зразках морської води «намистини» могли за одну годину зібрати оксибензон навіть у дуже високих його концентраціях. Потім оксибензон можна видалити із гранул і заново їх використовувати.

Наступним кроком дослідників є збільшення пропускної спроможності мікрокульок, щоб використовувати їх у меншій кількості, але з таким же ефектом очищення.

Дослідницька група також працює над розробкою кульок, які зможуть зв'язуватися з різними забруднювальними речовинами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...