ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Черкаській області на даху ТЦ з'явилася сонячна електростанція

Велика Епоха

У Черкаській області на даху одного з торгових центрів з'явилася сонячна електростанція. Її потужності вистачить як для покриття власних потреб, так і для продажу надлишків.

Сонячна електростанція (СЕС) почала працювати на даху торгового центру в місті Корсунь-Шевченківський. Її потужність становить 30 кВт. Установкою СЕС займалася компанія-проектувальник Solar-Tech.

На похилу конструкцію кріплень з алюмінію встановлено 114 сонячних панелей по 265 Вт.

Перший час електростанція буде працювати без підключення до «зеленого» тарифу і покривати витрати на електроенергію для власних потреб. Завдяки СЕС витрати на оплату електроенергії, більшу частину з яких створюють системи вентиляції, потужні холодильні установки та інше торгове обладнання, значно знизяться. Через деякий час СЕС під'єднають до «зеленого» тарифу, і вона буде віддавати надлишки енергії в мережу, приносячи своїм власникам додатковий дохід.

Найбільше енергії споживається влітку — саме в період, коли багато сонячної енергії, і СЕС може виробляти достатньо електроенергії.

Багато домогосподарств України переходить на сонячну електроенергію: хоча на старті це і вимагає чималих вкладень, але через деякий час СЕС окупається і починає приносити стабільний прибуток.

У Дніпропетровській області з'явилася СЕС на 7 МВт. Вона забезпечує енергією понад 1000 будинків. У селах теж з'являються сонячні панелі, але їх енергію здебільшого використовують для освітлення центральних вулиць.

Приватним домогосподарствам, де економія енергії не менш важлива, є можливість встановити СЕС на даху будинків і нежитлових будівель. Наприклад, житель Київщини заробляє на своїй електростанції 50 тис. грн на рік.