ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ревматоїдний артрит підсилюється стресом: як позбутися цього

Велика Епоха

​Стрес є неодмінною частиною нашого повсякденного життя. Але стрес не був би таким небезпечним, якби не ускладнював перебіг таких захворювань, як ревматоїдний артрит, остеоартроз або вовчак. Дізнаймось, як позбутися від стресу і полегшити прояви ревматоїдного артриту.

#img_center_nostream#Часто до стресу призводять невеликі щоденні прикрі невдачі та незначні на перший погляд речі, наприклад, довге очікування в черзі або вибивання з графіка власних планів.

Незалежно від причини, коли рівень стресу підвищується, біль, спричинений ревматоїдним артритом (РА) і подібними захворюваннями, теж посилюється.

Доктор медицини і ревматолог Річард Роуз говорить: «Ревматоїдний артрит, остеоартрит або вовчак плюс стрес призводять до погіршення стану організму. Ми знаємо, що спалахи ревматоїдного артриту викликаються травмами, але стрес може бути фактором погіршення РА».

Дослідження показують, що стрес відіграє певну роль у зміні стану наявного запалення, яке викликає біль. Запалення за РА частково викликано молекулами під назвою цитокіни. Хоча цитокіни можуть вироблятися з різних причин, але стрес також вивільняє їх. Якщо ви відчуваєте стрес, і організм вивільняє більше цитокінів, то це може привести до болю.

Щоб вирішити проблему, потрібно знайти корінь стресу, каже Еvery day health.

«У стресу може бути багато різних причин. Наприклад, смерть близької людини, і подолати це допоможе тільки час. Але є й інші стреси, які є хронічними, тому потрібно намагатися розібратися в цьому», — говорить доктор Роуз.

Як тільки ви дізналися справжню причину стресу, вам потрібно впоратися з нею. Звичайно, не всі стреси можуть бути легко усунені. В таких випадках мета полягає в тому, щоб навчитися управляти стресом.

6 способів полегшити стрес, який викликає ревматоїдний артрит

1. Практика йоги або медитація усвідомленості

Як кажуть фахівці, йога «може бути дуже ефективною з точки зору розтягування, внутрішнього балансу і розслаблення». Практика медитації усвідомленості вчить, як зосередитися на теперішньому моменті. Згідно з дослідженням, проведеним у листопаді 2014 року і опублікованим в журналі Annals of Rheumatic Diseases, вона зменшує стрес у людей з РА.

2. Тай-чі

Arthritis Foundation рекомендує тай-чі для зниження проявів стресу і РА. Вправи для плечей, розтяжки хребта і розтяжки шиї зміцнюють суглоби, полегшують засинання і знімають прояви РА.

3. Плавання

Засновник Arthritis & Rheumatology Associates Стівен Солоуей (Stephen Soloway) вважає, що плавання — один із кращих видів тренувань за РА. «Почніть із простих запливів, один раз на три дні», — радить він.

4. Збалансована дієта

Оброблений цукор і натрій в упакованих продуктах не корисні ні для кого. Вибір збалансованої дієти з продуктами, які включають поєднання натуральних вуглеводів, бідних білків і омега-3-багатих жирів, такі як лосось і авокадо, поліпшить ваш загальний стан здоров'я.

5. Ні курінню

«Якщо ви курите, швидше за все, у вас буде розвиватися РА. Для тих, у кого вже є РА, куріння тільки погіршує ситуацію», — говорить доктор Солоуей (Soloway).

Дослідження, представлене на зборах Американського коледжу ревматології в 2014 році, показало, що у пацієнтів РА, які брали участь у програмах відмови від куріння, біль зменшувалася.

6. Обмежте алкоголь

Люди з РА повинні звернути увагу на потенційні взаємодії з лікарськими засобами, а також на натрій і вуглеводи в спирті.