• Таймер-розетка: скоротіть споживання електроенергії за допомогою одного пристрою

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Середа, 22 листопада 2017 року

Розетка-таймер — це зручний пристрій, який може значно скоротити споживання електроенергії і ваші рахунки — близько 10% щомісяця. Таймери прості у використанні, а їхнє налаштування займе всього пару хвилин.

Яким чином таймер допомагає заощадити енергію? Все просто: він відмикає або зменшує так звані «фантомні навантаження». Фантомне навантаження — це кількість енергії, яке ваші електронні пристрої споживають, коли вони або працюють на «холостому ходу», або повністю відімкнені.

Навіть коли електронний пристрій повністю «вимкнено», він все ще може тягнути потужність. Хоча це не обов'язково відноситься до якоїсь сучасної електроніки, це досить часто трапляється з більш старими моделями. У деяких випадках усунення фантомних навантажень може заощадити вам 10% на вашому щомісячному електричному рахунку!

Таймер-розетка ідеально підходять для людей, які дотримуються режиму дня: йдуть з дому в певний час і/або зазвичай вкладаються спати в один і той же час щоночі. Наприклад, хтось, хто працює в режимі з 9 до 18 годин, студенти, які регулярно відвідують заняття, або люди, які зазвичай сплять з 23 ночі до 7 ранку...

Отже, якщо ви вирішили, що хочете встановити такий пристрій і трохи заощадити на електроенергії, ця інструкція для вас.

Як встановити і використовувати таймер

1. Під'єднайте свій таймер до вільної розетки. Для роботи пристрій має бути підключений до розетки на стіні, але не турбуйтеся, таймер споживає дуже мало енергії і буде робити все, щоб знизити споживання енергії, а не збільшити її.

Стосовно електронного таймера — більш зручного і «просунутого», ніж механічного, — в ньому є акумулятор, енергією якого він живиться, тому перед початком експлуатації його потрібно зарядити.

2. Увімкніть всі електронні пристрої, які ви хочете контролювати, через розетку-таймер. Найкраще для цього підходить електроніка, яка використовується одночасно, наприклад: телевізор і стереосистема, модем і маршрутизатор... У багатьох випадках таймер має 8 виходів, 4 з яких будуть включатися і вимикатися таймером, в той час як інші 4 будуть харчуватися послідовно.

3. Відзначте час, коли вас немає вдома або коли ви не користуєтеся електронними пристроями. Наприклад, коли ви виходите з дому або лягаєте спати. Тому, якщо ви людина, яка працює в режимі 9—17 год. і зазвичай до півночі вже у ліжку, ваші прилади можуть відмикатися з 9 до 17 годин і з 12 ночі до 7 ранку.

4. Дотримуйтеся вказівок, що прикладені до таймера, щоб програмувати інтервали «включено» і «вимкнено». Існує безліч різних дизайнів для розеток-таймерів, але найчастіше у продажу є таймери з цифровим дисплеєм або з механічним налаштуванням (дисковий регулятор). Таймер повинен мати інструкцію вашою мовою.

Ось невелике відео про те, як запрограмувати таймер:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...