Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники винайшли технологію перетворення харчових і сільськогосподарських відходів на біопластик (ВІДЕО)

Субота, 12 вересня 2020 року

Нова компанія із США Full Cycle Bioplastics розробила спосіб перетворення харчових і сільськогосподарських відходів на біопластик — природний полімер, з якого можна виготовляти будь-які вироби із пластику, які зможуть багаторазово переробляютися, — посуд, автомобільні деталі та ін. Цей метод дозволить не тільки повторно використовувати харчові відходи, але й скоротити їхню кількість на полігонах.

За даними Продовольчої та Сільськогосподарської Організації ООН, щороку близько третини продовольства — близько 1,3 млрд тонн, знищується або відправляється на полігони. Велика частина цих відходів — це продукти, які зіпсувалися або непридатні для продажу.

Фото: fullcyclebioplastics.com

Але тепер є спосіб повторно використовувати харчові відходи, перетворюючи їх на пластмаси.

Full Cycle Bioplastics розробила технологію для перетворення органічних відходів у природний полімер, названий полігідроксіалканоат (PHA), який деградує без шкоди для довкілля. У процесі повного циклу беруться неїстівні харчові та сільськогосподарські відходи і використані папір і картон. Їх руйнують і перетворюють на сировину для природних бактерій, які споживають відходи, перетворюючи їх на PHA.

Потім PHA сушать і переробляють на готові смоли, придатні для використання при виготовленні чогось із пластмаси: від виделок до автомобільних деталей. Речі, виготовлені з PHA, можуть пізніше повторно увійти в систему рециркуляції і використовуватися в якості вихідної сировини для створення нового PHA.

Швидше за все, одержуваний таким чином біопластик самодостатній, і Full Cycle Bioplastics сподівається ліцензувати свою технологію для великих виробників і обробників відходів, таких як звалища, харчова промисловість, а також паперові фабрики, які потім можуть виробляти біопластик на місці і продавати. За оцінками компанії, типовий виробник може отримувати від 75 до 500 доларів доходу на тонну перероблених відходів.

Comments   

загрузка...