• Покупки без пластикових пакетів: 5 простих ідей

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    Понеділок, 20 листопада 2017 року

Багато країн чи окремих міст відмовляється від пластикових пакетів, активних забруднювачів нашої планети. Але все залежить від кожного з нас: чи готові ми перестати купувати це «сміття»? Робити покупки без пластикових пакетів дуже просто — переконайтеся самі!

Заміна пластикових пакетів на багаторазові сумки заощадить 100 мільярдів одноразових пластикових пакетів на рік, що корисно як для вашого гаманця, так і для очищення планети.

Відмова від пластикових пакетів призведе до зупинки виробництва одноразових пластмас з викопного палива і хімічних речовин. Руйнування наших наземних і океанічних екосистем призупиниться.

Ось деякі факти про пластикові пакети:

• Щорічно в усьому світі використовується понад 1 трильйон пластикових пакетів. Зокрема, у Китаї, де проживає 1,3 мільярда людей, щодня викидають 3 мільярди пластикових пакетів.

• Один поліетиленовий пакет може розкладатися близько 1 тис. років.

• У 2008 році було викинуто понад 3,5 мільйона тонн пластикових пакетів, кульків та обгорток.

• У США на одноразові пластикові пакети витрачається близько 4 мільярдів доларів на рік.

• Пластикові пакети є другим за поширеністю океанським сміттям після сигаретних недопалків.

• Навіть після розкладання від пакетів залишаються токсичні залишки.

• У кожній квадратній милі океану плаває близько 46 000 пакетів.

Життя без пластикових пакетів і всіх пластмас — чудова мета для кожного з нас!

Прості стратегії для життя без пластикових пакетів:

1. Багаторазові сумки НЕ містять безлічі мікробів, як помилково вважають деякі з нас

Раніше набуло розголосу дослідження, яке вказувало на те, що багаторазові пакети містять безліч мікробів, а пластикові пакети — найбільш безпечний варіант. Але пізніше це твердження було розвінчано: фактично те дослідження фінансували нафтові лобісти, яким невигідно, щоб люди відмовлялися від пластику.

Немає ніяких негативних наслідків від використання багаторазових сумок, адже їх завжди можна випрати, а для кожного з видів продуктів — мати окрему.

2. Пам'ятати про те, що брати багаторазову сумку з собою не так вже й складно

Насправді, це як нова звичка: спочатку доводиться собі нагадувати, але пройде небагато часу — і брати з собою екосумку стане цілком звичайною справою.

Ось декілька порад, які вам допоможуть. Покладіть торбу там, де вона знадобиться. Наприклад, ви їдете на роботу на своїй машині. Залиште декілька екопакетів у машині. Якщо ви завжди робите покупки під час перерви на обід, тримайте сумку у вашому столі. Якщо ви їздите на велосипеді або приміським поїздом, або працюєте вдома, тримайте екосумки у основній сумці або рюкзаку.

3. Вибирайте натуральні сумки, зроблені з якісного матеріалу

Джут, бавовна або перероблені мішки — це чудово. На додаток до того, що вони виготовлені з натуральних матеріалів і їхнє розкладання безпечно для довкілля, їх ще й легко прати.

Дешеві багаторазові сумки, що видаються (часто безкоштовно) у великих магазинах, можуть бути виготовлені з перероблених матеріалів, але у них є тенденція розвалюватися після декількох застосувань. І, можливо, вони не такі екологічні, як багато хто стверджує.

4. Багаторазові або повторно використовувані пакети або банки

Прості бавовняні сумки ми не можемо використовувати для всіх продуктів. Тому іноді краще вибирати багаторазові банки, в які зручно насипати крупи, спеції або наливати щось рідке на вагу.

5. Обід, косметика та інші дрібниці в багаторазової сумці

Туалетні приналежності або обід також можна носити в багаторазовій сумці. Вона не менш зручна, ніж звичний пакет, а прослужить набагато довше!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...