ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Покупки без пластикових пакетів: 5 простих ідей

Велика Епоха

Багато країн чи окремих міст відмовляється від пластикових пакетів, активних забруднювачів нашої планети. Але все залежить від кожного з нас: чи готові ми перестати купувати це «сміття»? Робити покупки без пластикових пакетів дуже просто — переконайтеся самі!

#img_center_nostream#Заміна пластикових пакетів на багаторазові сумки заощадить 100 мільярдів одноразових пластикових пакетів на рік, що корисно як для вашого гаманця, так і для очищення планети.

Відмова від пластикових пакетів призведе до зупинки виробництва одноразових пластмас з викопного палива і хімічних речовин. Руйнування наших наземних і океанічних екосистем призупиниться.

Ось деякі факти про пластикові пакети:

• Щорічно в усьому світі використовується понад 1 трильйон пластикових пакетів. Зокрема, у Китаї, де проживає 1,3 мільярда людей, щодня викидають 3 мільярди пластикових пакетів.

• Один поліетиленовий пакет може розкладатися близько 1 тис. років.

• У 2008 році було викинуто понад 3,5 мільйона тонн пластикових пакетів, кульків та обгорток.

• У США на одноразові пластикові пакети витрачається близько 4 мільярдів доларів на рік.

• Пластикові пакети є другим за поширеністю океанським сміттям після сигаретних недопалків.

• Навіть після розкладання від пакетів залишаються токсичні залишки.

• У кожній квадратній милі океану плаває близько 46 000 пакетів.

Життя без пластикових пакетів і всіх пластмас — чудова мета для кожного з нас!

Прості стратегії для життя без пластикових пакетів:

1. Багаторазові сумки НЕ містять безлічі мікробів, як помилково вважають деякі з нас

Раніше набуло розголосу дослідження, яке вказувало на те, що багаторазові пакети містять безліч мікробів, а пластикові пакети — найбільш безпечний варіант. Але пізніше це твердження було розвінчано: фактично те дослідження фінансували нафтові лобісти, яким невигідно, щоб люди відмовлялися від пластику.

Немає ніяких негативних наслідків від використання багаторазових сумок, адже їх завжди можна випрати, а для кожного з видів продуктів — мати окрему.

2. Пам'ятати про те, що брати багаторазову сумку з собою не так вже й складно

Насправді, це як нова звичка: спочатку доводиться собі нагадувати, але пройде небагато часу — і брати з собою екосумку стане цілком звичайною справою.

#img_center_nostream#Ось декілька порад, які вам допоможуть. Покладіть торбу там, де вона знадобиться. Наприклад, ви їдете на роботу на своїй машині. Залиште декілька екопакетів у машині. Якщо ви завжди робите покупки під час перерви на обід, тримайте сумку у вашому столі. Якщо ви їздите на велосипеді або приміським поїздом, або працюєте вдома, тримайте екосумки у основній сумці або рюкзаку.

3. Вибирайте натуральні сумки, зроблені з якісного матеріалу

Джут, бавовна або перероблені мішки — це чудово. На додаток до того, що вони виготовлені з натуральних матеріалів і їхнє розкладання безпечно для довкілля, їх ще й легко прати.

#img_center_nostream#Дешеві багаторазові сумки, що видаються (часто безкоштовно) у великих магазинах, можуть бути виготовлені з перероблених матеріалів, але у них є тенденція розвалюватися після декількох застосувань. І, можливо, вони не такі екологічні, як багато хто стверджує.

4. Багаторазові або повторно використовувані пакети або банки

#img_center_nostream#Прості бавовняні сумки ми не можемо використовувати для всіх продуктів. Тому іноді краще вибирати багаторазові банки, в які зручно насипати крупи, спеції або наливати щось рідке на вагу.

5. Обід, косметика та інші дрібниці в багаторазової сумці

Туалетні приналежності або обід також можна носити в багаторазовій сумці. Вона не менш зручна, ніж звичний пакет, а прослужить набагато довше!