• Жорсткіші правила для автомобілістів в Україні: що пропонують нового

  • Майя Веточкина | Велика Епоха
    Понеділок, 20 листопада 2017 року

Минулого місяця в Україні відбулося відразу кілька резонансних ДТП, що забрали життя багатьох людей. У зв'язку з цим МВС пропонує змінити деякі правила і вимоги, пов'язані з водінням авто.

Щорічно на дорогах України гинуть тисячі людей, а минулий місяць побив всі «рекорди» цієї трагічної статистики.

МВС пропонує переглянути підходи до володіння і керування автомобілем, розповідає Na chasi.

Поки цей документ не погоджений Кабінетом міністрів, але вже зараз можна побачити основні зміни, які готуються.

Відповідальність водія-винуватця ДТП, яке призвело до травм або загибелі людей

МВС пропонує посилити санкції за ДТП, яка спричинила смерть або травми перехожих, інших водіїв або пасажирів. Наразі діє спектр санкцій: від стягнення в розмірі 3,4 тис. грн. до обмеження волі строком до 3 років за травми середнього ступеня тяжкості, а загибель інших людей в ДТП карається строком до 10 років у в'язниці.

МВС пропонує посилити стягнення і визначити відповідальність за ДТП у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння в разі, коли постраждали або загинули інші учасники дорожнього руху.

Покарання за керування у стані алкогольного сп'яніння

За травми середньої тяжкості, що трапилися через нетверезість водія, пропонують позбавляти волі на строк до 3 років із втратою права керувати автомобілем строком від 3 до 5 років поспіль. Якщо травми важкі або є загиблі, винуватець отримає від 7 до 12 років, позбавлення водійських прав — від 5 до 10 років.

Додаткові зміни щодо нетверезих водіїв

Пропонують також змінити адміністративні стягнення, зокрема, стягнення відбуватиметься не на 3 місяці, а на рік. Зараз, якщо за 3 місяці вас не притягли до відповідальності, ви і далі можете керувати авто і не нести адміністративної відповідальності.

Під час водіння у нетверезому стані не буде передачі «на поруки», заміни штрафу «публічним засудженням» на рівні трудового колективу або організації або взагалі звільнення від відповідальності через суд.

Обмеження швидкості руху в населених пунктах

Швидкість в межах населених пунктів пропонують обмежити до 50 км/год, як це є в США, країнах Європи та рекомендовано ВООЗ.

Зміни в штрафах за адмінпорушення

Штраф за перевищення ліміту швидкості більш ніж на 50 км/год пропонують збільшити майже в сім разів — з 510 до 3400 грн.

Якщо винуватець залишив місце ДТП до прибуття поліції і медиків — 3400 грн + позбавлення прав на термін до 6 місяців.

Якщо за кермом неповнолітній, або людина, яка ніколи не отримувала посвідчення водія, або особа, яку суд позбавив права керувати автомобілем — штраф від 10,2 до 20,4 тис. грн.

Повторно сіли за кермо без прав — 40,8 тис. грн.

Перездача іспитів із керування авто

Перші посвідчення пропонують видавати строком на 2 роки. Якщо за цей період набереться менш як три штрафи, водій отримує права на 30 років без необхідності складати повторні іспити. Якщо за 2 роки накопичилося понад 3 штрафи — доведеться перездати тестування на право керувати автомобілем.

Підписатися:

Коментарі