ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці зможуть контролювати використанням бюджетних коштів: створена «Антикорупційна карта ремонтів»

Велика Епоха

​Організатори «Ініціативи реальних дій» створили «Антикорупційну карту ремонтів», за якою кожен українець тепер зможе простежити, як використовувалися бюджетні кошти на ремонтні роботи в місті. Ця онлайн-карта незабаром буде доступна для всіх міст України.

#img_center_nostream#Зараз карта ремонтів міських об'єктів охоплює тільки 2 міста — Київ і Одесу, до кінця року на ній буде 15 обласних центрів, а навесні 2018 року — вся Україна, повідомляє Аin.

Як працює карта

Вгорі карти є:

• категорія — житло, інфраструктура, медицина, освіта, майданчики, соціалка і дороги;

• замовник;

• місто;

• підрядник.

За ними можна знайти об'єкт, що цікавить на карті і подивитися, чи проводилися якісь роботи по ньому, які саме і скільки коштів з бюджету на них витратили.

Для наповнення карти використовують офіційні дані міської влади. Наприклад, для Києва — дані КМДА.

#img_center_nostream#Якщо ж користувач виявить, що представлена ​​інформація на карті не відповідає тому, що є насправді (наприклад, не проведений ремонт, за який «списані» кошти), до об'єкта на карті можна залишити коментар та додатково продублювати його у «Фейсбуці».

Повідомлення будуть відслідковуватися, і за ними будуть порушувати «кримінальні справи щодо тих підрядників, які не виконали свої обов'язки, проти тих державних органів, які повинні контролювати виконання цих робіт», — кажуть розробники карти.

«Ми впевнені, що якщо кожен житель міста перевірить свій будинок на нашій карті, ми зможемо разом проконтролювати ремонтні витрати з бюджету міста і досягти ефективного використання кожної бюджетної гривні», — говорить голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.

Незабаром на карті з'являться Харків, Житомир, Тернопіль, Миколаїв, Херсон.