ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Харківській області стічні води знезаражуватимуть ультрафіолетом

Велика Епоха

У Харківській області завершується будівництво високоефективного модульного об'єкта очисних споруд. Тут планується проводити біологічну і механічну очистку стічних вод і знезаражувати їх ультрафіолетом.

#img_center_nostream#Об'єкт з очищення стічних вод з'явиться в селі Нагірне Зачепилівського району Харківської області. Він є компактним і економічним і допоможе поліпшити екологічний стан у населеному пункті.

Як повідомляє прес-служба Харківської ОДА, проект передбачає зведення окремих очисних споруд побутової каналізації і колекторів водовідведення від багатоповерхових житлових будинків з розрахунковою кількістю стічних вод — 15 м3 на добу. Комплекс буде використовувати закриту технологію очищення, яка дозволить доводити стічні води до нормативних показників за всіма параметрами.

Зараз будівництво очисних споруд з УФ-знезараженням знаходиться на фінішній стадії.

Катастрофічне становище з очищенням стічних вод і забрудненням річок пережила 60 років тому Швейцарія. У ті роки її річки були настільки забруднені, що ніхто не насмілювався в них купатися. Вийти з ситуації допомогла сучасна водоочисна інфраструктура, яка працює і постійно вдосконалюється у наш час. Сьогодні ця країна за правом вважається одним з лідерів у сфері охорони водних ресурсів, у ній постійно вдосконалюються технології очищення вод.

Один з останніх винаходів — робот-вугор, який може знаходити джерело забруднення води. При цьому він абсолютно безпечний для водного середовища та його мешканців.