• Труднощі батьків п'ятикласника: як бути

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 4 грудня 2017 року

ⓅНа тлі підліткового бунту криза 10 років у дитини проходить відносно спокійно. Але без сюрпризів не обходиться і тут. Один з головних і найбільш помітних проявів кризи – різка зміна характеру, причому не в кращий бік. До того ж, у цей час ваш син або донька змінює молодшу школу на середню, а це теж свого роду стрес. Важливо розібратися, у чому саме справа, і як при цьому поводитися вам.

школярі

Стати авторитетом

Психологи запевняють, що вікова криза у дитини може не виявитися зовсім, якщо заохочувати прагнення малюка до більш дорослої моделі поведінки. П’ятикласник вже дуже хоче бути схожим на дорослого і активно шукає собі гідний приклад для наслідування. В цій ролі може виступити хтось із батьків, старший брат або сестра, перша вчителька або знайомі, які справили на дитину особливо яскраве враження. Причому цей вибір дитині ніяк не нав’яжеш – якщо вибрав, то це вже надовго. Нам залишається тільки стежити за своїми вчинками і поведінкою.

Або хваліть, або аргументуйте

І це не в останню чергу стосується школи. Не забуваймо, що там на вашу дитину чекає суцільний стрес – повна зміна режиму. Багато вчителів, багато кабінетів, нові правила та обов’язки. І від вас він підсвідомо чекатиме всебічної підтримки та допомоги. Хоча б із домашніми завданнями, які у цей період даватимуться йому нелегко. Не зайвим буде придбати кілька збірок із готовими домашніми завданнями з різних предметів, аби дитині було легше справлятися з навантаженням за програмою. Знайти те, що треба, допоможе електронне джерело shkolyar.info/gdz.

Не бійтеся розбестити дитину – хваліть її часто, але тільки у справі. Намагайтеся завжди говорити в позитивному ключі як про дії дитини, так і про нього самого. Якщо ж вона щось і справді зробила не так, не кажіть «ти поганий», «ти дурний». Проаналізуйте разом причини помилок, поясніть, як дитині слід було вчинити.

школярі

Спілкуйтеся, як за дорослим...

Одним із проявів кризи 10 років стануть питання. Раптові, складні і провокаційні – тут не вистачить жодної «Вікіпедієї». Наприклад, ваш (здавалося б) ще малюк раптом заговорить про:

  • політику;
  • секс;
  • походження життя на Землі.

Не смійтеся над дитячими судженнями. Будьте уважними до внутрішнього світу маленької людини, розмовляйте з ним, як з рівним.

... Але любіть як маленького

Якою би самостійною не була ваша дитина, все одно їй у першу чергу потрібні ви. Проявляйте до неї більше уваги і ласки. Так, дуже добре подіє тиха розмова перед сном, обговорення минулого дня. Криза 10 років – одне з серйозних випробувань для маленької особистості. Пройти його з честю дитині допоможе батьківська любов і чуйність.

Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...