• Ваш холодильник споживатиме мінімум енергії: 7 порад

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 29 листопада 2017 року

​Холодильники і морозильники є в кожному будинку, і саме вони є тими пристроями, які споживають найбільше енергії: на них йде до 20% вашого щомісячного рахунку за електрику. Є кілька простих прийомів щодо підвищення енергоефективності холодильника, які допоможуть чимало заощадити.

«Правило 2/3»

Морозильник або холодильник, в якому мало продуктів, споживає багато енергії кожен раз після того, як хтось відкриває його дверцята: у цей момент з нього виходить все холодне повітря. Щоб компенсувати втрати, пристрій починає посилено охолоджувати.

Тому існує дієве «Правило 2/3», згідно з яким краще тримати холодильник заповненим мінімум на 2/3. І тільки 1/3 або менше від цього простору має приходити на повітря.

Це правило особливо важливе, якщо ви і ваша сім'я часто відкриваєте дверцята.

Очищайте охолоджувальний змійовик 2—3 рази на рік

На змійовик регенерації тепла конденсатора часто осідає багато пилу та іншого сміття, що перешкоджає вільній циркуляції повітряного потоку навколо приладу і змушує його працювати більше ніж потрібно.

Якщо регулярно очищати змійовик, це допоможе заощадити 15% електроенергії в місяць. Робити це дуже просто: докладніше про це розповідає wikiНow.

Навколо холодильника має бути досить повітря

Переконайтеся, що навколо вашого холодильника досить простору для вільної циркуляції повітряного потоку. Якщо ви зберігаєте купу речей зверху і з боків холодильника, це змусить холодильник більше працювати, щоб позбутися гарячого повітря, яке виробляється у процесі охолодження.

Тому звільніть по можливості простір навколо пристрою, і він буде використовувати менше електроенергії.

Слідкуйте за наростанням льоду

Якщо товщина льоду в морозильнику близько 6,4 мм і більше, значить, прийшов час розморозити холодильник і позбутися цього льоду — це полегшить роботу вашого приладу і поліпшить його енергоефективність.

Чому саме 6,4 мм? Інженери виконали обчислення і виявилося, що товщина льоду в ¼ дюйма (6,4 мм) — цей той самий переломний момент, після якого знижується ефективність роботи холодильника.

Не зберігайте в холодильнику відкриті ємності з рідинами

Це призведе до підвищення вологості всередині холодильника, що змусить компресор посилено працювати. Крім того, це може викликати сильне нарощування льоду, і холодильник буде споживати більше енергії. Тому, перед тим як помістити всі рідини і таку їжу, як суп, у холодильник, упевніться, що вони накриті кришками.

Відкривайте і закривайте дверцята швидко

Повільне відкривання і закривання дверцят холодильника може привести до того, що пристрій буде споживати додаткові 50—120 кВт·год на рік! Тому, щоб заощадити майже 7% вашого загального споживання енергії, обов'язково відкривайте і закривайте дверцята швидко.

Чи потрібен вам другий холодильник?

У більшості випадків наявність двох повнорозмірних холодильників у будинку є зайвою. Замість другого краще розглянути можливість придбання міні-холодильника або ще краще зовсім відмовитися від його покупки. Зрештою, навіть міні-холодильники можуть використовувати до 500 кВт·год енергії на рік і коштуватимуть немало.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...