ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Саморобний пральний порошок — безпечний, легкий і ефективний!

Велика Епоха

Саморобний порошок для прання — це універсальний засіб, який чудово справляється зі своїми завданнями. Він із легкістю може замінити пральний порошок, який ми купуємо в магазині. Кілька рецептів виготовлення прального засобу в домашніх умовах ми запропонуємо далі.

#img_center_nostream#Зробити власний пральний порошок дуже просто, і багато хто любить експериментувати з його складом. Найцікавіше полягає в тому, що такий засіб, у безпечності й екологічності якого ви можете бути впевнені, відпирає речі так само добре, як і готові покупні суміші розкручених марок.

Але чому все-таки варто віддати перевагу hand-made порошку покупним засобам?

У статті від Mercola йдеться про те, що мийні засоби для прання містять суміш сильних хімічних речовин, які викликають рак та інші небезпечні захворювання. Попри це, деякі з цих небезпечних речовин виробник зовсім не зобов'язаний вказувати на етикетці.

Це створює лазівку для виробників, а для покупців — проблему: адже ми можемо так ніколи і не дізнатися, що міститься у пральному порошку або гелі.

Такі речовини, як лаурилсульфат натрію (SLS)/лауретсульфат натрію (SLES), 1,4-діоксан, NPE (нонілфенолетоксілат) та фосфати потенційно небезпечні для здоров'я. Вони також забруднюють водні джерела і шкодять довкіллю.

#img_center_nostream#Порошки містять ароматичні речовини, які можуть викликати роздратування шкіри і висип. У статті від Mother Earth Living розповідається про те, що аромати в засобах для прання, які зберігають аромат «свіжості» одягу протягом декількох тижнів, дійсно можуть бути комбінацією десятків хімічних речовин, більшість з яких не була перевірена на довгострокову безпеку.

Відбілювачі, які використовуються при пранні одягу, хоча і надають яскравості, але теж можуть викликати роздратування шкіри. Ці відбілювачі розкладаються відносно повільно і можуть бути токсичними для життя морських мешканців.

Є багато способів виготовлення прального порошку. Нижче ми розповімо про три найбільш ефективних.

Як приготувати пральний порошок — кращі рецепти

Універсальний рецепт

Складові:

• 130 г простого мила, натертого на тертці;

• 1 стакан бури;

• 1 стакан харчової соди.

Приготування:

Ретельно перемішуйте інгредієнти протягом декількох хвилин. Суміш можна подрібнити у блендері або кухонному комбайні. Такий порошок буде легко розчинятися навіть у холодній воді. Зберігайте в закритому контейнері.

#img_center_nostream#

Використовуйте 1 ст. л. суміші для невеликого завантаження машини (або 2—3 ст. л. для великого обсягу одягу або сильно забруднених речей).

Порошок, який не містить бури

Складові:

• 1/2 склянки харчової соди;

• 1/2 склянки лимонної кислоти;

• 1 стакан кальцинованої соди;

• 1/4 склянки крупної морської солі;

• 1 брусок кастильського мила (натертого).

Приготування:

Ретельно перемішуйте інгредієнти протягом декількох хвилин. Подрібніть суміш у блендері або кухонному комбайні. Пересипте порошок у герметичний контейнер для зберігання.

#img_center_nostream#

Супер-простий порошок

Складові:

• 6 склянок кальцинованої соди;

• 130—140 г дрібно тертого господарського мила;

• ефірна олія лимона — необов'язково.

Приготування:

Покладіть усі інгредієнти, крім ефірної олії, у кухонний комбайн. Подрібніть і змішайте до стану дрібного порошку. Пересипте в чистий контейнер. Під час кожного завантаження додавайте 5 крапель ефірної олії.

Використовуйте 2—3 ст. л. прального порошку на одне завантаження машини. Якщо ви перете в холодній воді, попередньо розчиніть порошок у гарячій воді.