ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іграшки з картонних коробок для дітей-біженців: незвичайна дизайнерська ідея

Велика Епоха

Молодий голландський дизайнер запустив проект зі створення коробок, які після використання перетворюються на іграшки для дітей-біженців. Картонні коробки, які використовують для перевезення гуманітарної допомоги, отримають нове життя і не пропадуть дарма.

Коробки для біженців або осіб, які постраждали від стихійного лиха, відповідають основним потребам людини, пов'язаним із продовольством і медикаментами. Але в них немає місця для іграшок або ігор, які важливі для дітей.

Тому дизайнер Лізанна Конінг (Lisanne Koning) з Академії дизайну в Ейндховені, Голландія, запустила проект «Усередині коробки» (Inside the Box), в якому крім господарських потреб враховуються і потреби дітей в іграх.

Ідея полягає в тому, щоб коробки гуманітарної допомоги, після того як у них привезуть гуманітарну допомогу — основні харчі та ліки, служили потім дитячими іграшками. Точніше, ці іграшки можна зробити з самих коробок.

На внутрішній стороні ящиків надруковані малюнки і форми іграшок — барвисті зображення тварин, автомобілів і настільних ігор. Для дітей різного віку використовуються різні колірні коди.

Використану коробку можна розклеїти, розкласти внутрішньою стороною назовні та вирізати за намальованими лініями елементи кольорової іграшки, наприклад, вантажівку, будиночок, а потім їх скласти. Таким чином, зі звичайного картону виходить дитяча тривимірна іграшка, особлива цінність якої полягає в тому, що малюк зробив її сам.

Конінг вважає, що гра має важливе значення для дітей у постраждалих від стихійного лиха районах, оскільки вона може допомогти їм впоратися зі стресом.

«Кожна дитина заслуговує на можливість грати без проблем незалежно від обставин», — каже дизайнер.

За її словами, цей проект означає, що «коробки допомоги не пропадають марно, а отримують нове життя, яке осяє дні найбільш уразливих».

Ця унікальна ідея ще чекає свого втілення в життя, проте вона відкриває шлях допомоги дітям, що живуть у злиднях.