ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Сумах з'являться підземні контейнери для сміття

Велика Епоха

У Сумах з'являться підземні контейнери для сміття. Підприємство, яке відповідає за вивезення сміття, закупило 25 ультрасучасних баків. Підземні контейнери більш місткі в порівнянні зі звичайними, їх легше вивозити, і вони допоможуть підтримувати чистоту в місті.

#img_center_nostream#Підприємство «А-Муссон» закупило підземні баки для ТПВ, повідомляє «Голос України». Вони складаються з невеликої наземної частини і більш об'ємної поглибленої підземної.

Щоб встановити підземні контейнери, потрібно близько 80 тис. грн, і «А-Муссон» не має необхідної суми для цього — про це заявили в департаменті інфраструктури міськради Сум. Можливо, ці кошти будуть виділені з міського бюджету.

«Впровадження нової технології дозволить поліпшити санітарний стан і естетику майданчиків для збору побутових відходів», — кажуть фахівці.

Ідея встановити підземні контейнери в Сумах з'явилася у Сергія Мельникова, який опублікував свою пропозицію на сайті електронних петицій міськради.

Він написав: «Територія біля сміттєвих баків, що стоять у кожному дворі, виглядає жахливо, від розкиданих навколо відходів розносяться неприємні запахи. У Європі вже давно вирішили цю проблему практично і екологічно — там встановлюють підземні контейнери для збору сміття, які в центрі міста або всередині житлового кварталу зберігають архітектуру і створюють комфортні умови для мешканців та гостей населених пунктів».

Підземні контейнери мають безліч переваг перед звичайними. Обсяг одного такого бака дорівнює 5 звичайним сміттєвим бакам. Основна частина конструкції перебуває під землею, це запобігає умисному втручанні ззовні та розкиданню сміття і, відповідно, забрудненню території навколо.

Кожен підземний бак має лазерний датчик, який сигналізує про заповнення сміттям, і GPRS-модем для диспетчеризації логістики. Це дозволяє вчасно реагувати на заповнення контейнера і вивозити його.

Андеграунд-баки для ТПВ раніше з'явилися і в інших містах України — у Дніпрі та Києві.