ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пенсіонер з Києва відкрив свій пункт прийому вторсировини — заробіток 4000 грн щомісяця місяць

Велика Епоха

В одному з районів столиці пенсіонер відкрив у своєму гаражі пункт прийому відходів. Щодня до нього приходять десятки людей — ті, кому далеко нести вторсировину до інших точок збору. Власний пункт прийому приносить господареві непоганий заробіток — близько 4 тис. грн на місяць.

#img_center_nostream#Житель Дарницького району Павло Іванович відкрив у власному гаражі пункт прийому вторинної сировини, розповідає «Тиждень.ua». Сюди можна принести макулатуру, бляшані, пластикові та скляні пляшки.

Хоча на гаражі немає ніякої реклами і вивісок — тільки назва «Пункт», але кожного дня, особливо вранці, сюди приходить багато людей.

#img_center_nostream#За 1 кг макулатури Павло Іванович пропонує 1,70 грн, за пластикові пляшки — 2,70 грн, що на 30 копійок дешевше, ніж в офіційних пунктах прийому підприємства «Київміськвторресурси». На цій різниці він і заробляє. А раз на тиждень усе збирає і відвозить на машині до пункту прийому. Виходить додатковий заробіток до пенсії — близько 4 тис. грн.

В пункт Павла Івановича приходять люди двох категорій: ті, хто збирає сміття і «свідомі»:

«Перші — це пенсіонери, люди без певного місця проживання і з алкогольною залежністю, які обходять сміттєві баки в районі, перебирають відходи і приносять знайдене. Є навіть рекордсмени: збирач на велосипеді щомісяця привозить макулатури і пляшок приблизно на 7000 грн. Другі — це жителі навколишніх будинків, які приносять маленькі партії пляшок і паперу, в основному не беруть гроші або отримують пару гривень за відсортоване вдома сміття».

#img_center_nostream#Придатні для вторинної переробки відходи до пункту приносять в основному жінки. «З кожним днем ​​їх стає тільки більше: це треба час витратити на те, щоб дійти до пункту перед роботою, — не всі готові це робити, — розповідає Павло Іванович. — Можливо, чоловіки бояться, що навколишні побачать їх і подумають, що вони, як безхатченці, сміття збирають».

Зелені кіоски від компанії «Київміськвторресурси» знаходяться в основному на Лівому березі, ще по одному — в районі метро «Шулявська», «Оболонь» і «Контрактова площа».

Дізнатися про інші пункти прийому вторсировини можна на нашій інтерактивній мапі: