• Як усього 15 хвилин ходьби на день змінять ваше здоров´я?

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 грудня 2017 року

Ми знаємо про важливість регулярних вправ і про той вплив, який вони чинять на наше психічне, фізичне та емоційне здоров'я. Попри всі переваги, іноді у нас просто немає часу, щоб потренуватися. Дізнаймось, як лише 15 хвилин ходіння на день можуть змінити тіло і зробити нас здоровішими.

Нові дослідження показали, що ходьба, щонайменше, 15 хвилин кожен день, може додати 7 років до вашого життя. В одному дослідженні брали участь 69 осіб у віці від 30 до 60 років. Виявилося, що організм тих, хто займався щоденними помірними вправами, такими як ходьба, буквально молодшав.

Отже, якщо ви знаєте, що не зможете виконати своє звичайне тренування, то за 15 хвилин ходіння в перерві на обід або після вечері ви теж добре зміцните організм.

Ходьба для здоров'я серця: зв'язок між ходінням і здоров'ям серцево-судинної системи

Наступні результати із трьох досліджень Гарварда про зв'язок ходьби із серцево-судинними захворюваннями:

• серед 10 269 чоловіків-випускників Гарвардського коледжу, які ходили як мінімум 14,5 км на тиждень, смертність була на 22% нижчою;

• серед 44 452 чоловіків-фахівців в області охорони здоров'я, які ходили по щонайменше 30 хвилин на день, ризик захворювання на ішемічну хворобу серця був на 18% нижчим;

• серед 72 488 жінок-медсестер, які ходили пішки хоча б 3 години на тиждень, ризик виникнення серцевого нападу зі смертельним результатом був на 35% меншим, а ризик розвитку інсульту — нижчим на 34%.

6 переваг щоденної ходьби

1. Прогулянки піднімають настрій

Чи знаєте ви, що ходьба може поліпшити ваш настрій... навіть якщо ви не усвідомлюєте це? Дослідження, проведене у 2016 році, показало, що ходьба протягом усього 12 хвилин призводить до підвищення уваги і впевненості в собі.

2. Прогулянка покращує когнітивні здібності

В одному дослідженні було зроблено висновок про те, що існує зв'язок між досить швидкою ходьбою і когнітивними здібностями як у дітей, так і у дорослих.

3. Ходьба знижує кров'яний тиск

Дослідження показали, що ходьба з помірною інтенсивністю може знизити ризик підвищення кров'яного тиску.

4. Ходьба може допомогти запобігти діабету або контролювати його

Згідно Harvard Nurses’ Health Study, жінки, які ходили не менше 30 хвилин на день, знижували ризик розвитку діабету на 30%. Прогулянка довела свою ефективність і для зменшення небезпечного абдомінального жиру, який може викликати діабет.

5. Ходіння може допомогти знизити ризик розвитку раку

Дослідження, проведене Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, показало, що жінки, які ходили мінімум 7 годин на тиждень, мали на 14% меншу ймовірність розвитку раку молочної залози. Вчені з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско і Гарвардського університету виявили, що чоловіки, які перенесли рак передміхурової залози, і які ходили хоча б 3 години на тиждень, зменшували ризик рецидиву.

6. Ходьба допомагає зменшити біль і покращує рухливість

У статті American Heart Association наводиться роз'яснення про те, що ходьба може значно підвищити рухливість у людей із захворюваннями периферичної артерії (PAD).

Як отримати максимальну користь від прогулянки: поради при ходьбі

Залучайте руки: зігніть їх під кутом 90 і рухайте від плечей. Це дозволяє прискорити темп і забезпечує тренування для верхньої частини тіла.

Носіть зручне взуття: вибирайте взуття із гнучкою підошвою або легкі туфлі на низьких підборах. Намагайтеся уникати черевиків із жорсткою підошвою, яка не згинається.

Переконайтеся, що ваша постава правильна: ви повинні дивитися прямо вперед, підборіддя паралельно землі. Спина рівна, що сутультесь.

Оберіть правильний темп: щоб спалювати більше калорій, ви повинні ходити зі швидкістю не менше 8 км/год.

Спробуйте прогулянку на схилі: щоб підсилити ефект від тренування, спробуйте погуляти невисокими горбами, вгору і вниз сходами або біговою доріжкою з нахилом угору.

Як ходити більше: 9 простих способів

• ходіть пішки на роботу або до школи;

• користуючись громадським транспортом, зійдіть трохи раніше потрібної зупинки і пройдіться;

• ходіть сходами замість того, щоб їздити ліфтом;

• зверніть в інший бік від найближчого паркувального місця (де знаходиться ваше авто), а потім прямуйте туди, куди вам потрібно;

• після обіду, замість того щоб просто сидіти весь час, пройдіться у швидкому темпі;

• спробуйте «погуляти і поговорити» на роботі;

• замість того, щоб сідати і слухати радіо/музику, слухайте прогулюючись;

• гуляйте зі своєю собакою довше, ніж зазвичай: домашні улюбленці продовжують наше життя.

Щоденна ходьба позитивно впливає на ваш психічний і фізичний стан, роблячи розум і тіло щасливішими і здоровішими. Так що взувайте свої черевики або кросівки, прихопіть плеєр — і вперед за здоров'ям!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...