ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Енергоефективний будинок із панельної дев'ятиповерхівки: історія з Луцька

Велика Епоха

Жителі старого панельного будинку в Луцьку провели термомодернізацію свого будинку, і тепер їхні щомісячні витрати за опалення не перевищують 10 грн/м2. Про те, як вони це зробили, розповідає 4vlada.

#img_center_nostream#Стара панельна 9-поверхівка, якій вже 17 років, знаходиться на вулиці Конякіна, 29 а. Після створення ОСББ, що відбулося більше двох років тому, почалося оновлення будинку.

Спочатку за урядовою програмою безвідсоткового кредитування встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) і тепловий лічильник. За програмою сприяння діяльності ОСББ Луцька повністю відремонтували дах, а за підтримки Державного агентства України з енергоефективності утеплили та відремонтували фасад будинку.

Роботи з утеплення протягом двох місяців проводила компанія «ГАЛСПЕЦБУД», їх вартість склала 1 268 тис. грн, з яких 475 тис. грн (тобто 60%) вартості матеріалів компенсувало «Держенергоефективності».

#img_center_nostream#Після цих робіт вже на оновленому фасаді будівлі з'явився великий логотип Луцька.

Коли в будинку розпочався опалювальний сезон, ніяких проблем із новим обладнанням і комплексною термомодернізацією не виникло. Порадувала жителів і економія: так, за листопад довелося заплатити за опалення у 3 рази менше в порівнянні з попередніми періодами. Тариф за теплопостачання склав 10 грн/м2, а в інших будинках по місту — близько 30 грн/м2.

У 2018 році ОСББ планує почати доброустрій покинутої прибудинкової території. Для цього мешканці будинку звернулися з листом до керівництва міськради з проханням внести будинок до переліку прибудинкових територій, для яких наступного року планується провести капітальний ремонт.