ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Нідерландах на вулицях міста встановлено «розумні» контейнери (ВІДЕО)

Велика Епоха

У Нідерландах на вулицях міста встановлено «розумні» контейнери, які через спеціальні датчики повідомляють про заповнення сміттям. Тому сміттєвози виїжджають для обслуговування тільки повних контейнерів. У чому переваги цього підходу, розповідається в сюжеті DW.

#img_center_nostream#Щоранку, коли водії сміттєвозів сідають за кермо, вони не знають, куди поїдуть сьогодні. Багато років у них був чітко встановлений маршрут, але тепер він змінюється щодня. На своєму планшеті водій бачить, які саме контейнери потрібно спорожнити.

Ця інформація приходить від датчиків, які встановлені приблизно на 1400 підземних сміттєвих контейнерах у Гаазі. Кожен день у місті викидають близько 500 тонн побутових відходів. Але тільки деякі з контейнерів настільки заповнені, що їх треба спорожнити.

До такого підходу водіям сміттєвозів довелося звикати, але його переваги очевидні.

«Це краще, тому що випорожнюються тільки ті контейнери, які дійсно заповнені. Це економить багато часу, можна зробити більше і тільки те, що дійсно необхідно. Система фіксує, де ви знаходитеся, і від місця до місця можна спостерігати на моніторі в режимі реального часу, які контейнери я обслужив, а які ні», — каже водій сміттєвоза Мунір Царру.

Два роки тому служба з утилізації сміття Гааги придбала сенсорну систему фінського стартапу Enevo. Датчики передають інформацію 4 рази на добу. Службовці використовують ці дані, щоб бачити, коли контейнери будуть заповнені. Для компанії важливо не тільки заощадити у довгостроковій перспективі, а й мати можливість передбачати обсяги роботи. Однак є й інші причини.

«Якщо сміттєвий бак заповнений, скажімо, на 10—30%, він не вимагає спорожнення, тож досить очищувати такі контейнери раз на два тижні, а не два рази на тиждень. Це краще для довкілля, створюється менше пробок на дорогах, безпечніше для авто і людей на вулицях. Якість обслуговування та захист довкілля — це основні аргументи за установку датчиків Enevo», — каже Ар'єн Баас, директор Hague Milieu Services.

Систему Enevo тестують у багатьох країнах світу. Автоматизація процесу утилізації сміття поступово поширюється. Її розробники впевнені, що концепцію Internet of Things введуть по всій Європі, а сенсорні системи будуть використовувати навіть у сміттєвозах.

Тим часом у Гаазі планується встановити сенсори у всіх контейнерах міста, а їх понад 7 тис. Але при цьому немає потреби скорочувати робочий персонал: у них ще достатньо роботи.

Нова система економить час, до того ж місто не викидає гроші на вітер, обслуговуючи напівпорожні контейнери.

Нагадаємо, що нещодавно в Києві з'явилися підземні контейнери, а незабаром з'являться іще у двох містах — у Сумах і Дніпрі.