ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українець розводить форель на місці колишнього смітника

Велика Епоха

Підприємець із Чернівецької області своїми силами розчистив дві місцеві річки та на місці колишнього смітника облаштував господарство з розведення та вирощування форелі.

#img_center_nostream#Підприємець Левон Тертерян вже 15 років живе в селі Банилів Вижницького району, де активно займається природоохоронною діяльністю, розповідає Еcotown.

#img_center_nostream#Сільський голова Василь Соломко розповідає: «Колись у цьому місці проходила межа, і тут були розташовані приміщення для прикордонників. Згодом будівлі зруйнувалися, утворилося стихійне звалище».

Левон Тертерян викупив землю, самостійно вичистив кар'єр, куди селяни зносили сміття, обладнав кілька водних рукавів, побудував два будинки, спорудив розплідник. У рибному господарстві він розводить 7 видів форелі і вирощує осетрів.

#img_center_nostream#У водоймах-інкубаторах риба проходить усі стадії розвитку — від ікри і нересту до кондиційного розміру. В роботі Левон використовує передові технології, які дозволяють отримувати проточну воду необхідної температури. Крім цього, потрібно вчасно розселяти рибу по різних водоймах і забезпечувати спеціальними кормами польського та французького виробництва.

#img_center_nostream#Нещодавно Левон продавав для інших областей України близько 100 тонн форелі на рік, а тепер більше уваги приділяє розведенню мальків, частину з яких випускає в місцеві річки: «Я намагаюся зарибнити місцеві річки фореллю. Цією риби менше, їй важко виживати в таких варварських умовах — гірські повені, браконьєри, лісова техніка...».

#img_center_nostream#Зараз на форелеве господарство, крім самого Левона та його дружини Світлани, працюють його дорослий син і сім працівників на постійній основі. В особливо складних ситуаціях запрошують ще трьох.

Місцева громада вдячна рибоводу за природоохоронну діяльність: «Левон Тертерян розчистив дві місцеві річечки, до однієї з них — Млинівки, підвів воду з Черемошу. Не кожен так турбується про природу — чудова людина і прекрасний фахівець», — каже сільський голова.