• Громадський проект «Добрий Сусід» безкорисливо допомагає сім'ям Краматорська

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 7 грудня 2017 року

Євген Бойко із Краматорська та його команда роблять ремонти — здавалося б, нічого особливого у цьому немає. Але всі ремонти безкоштовні. Всі клопоти бере на себе громадський проект «Добрий Сусід».

Допомога активістів призначена насамперед для незахищених верств населення — багатодітних сімей, які втратили одного з годувальників.

«Як вам пояснити, чому вони це роблять... Хочуть допомогти. Я ось сам втратив дружину, а у мене четверо дітей. Дуже важко», — говорить інвалід і багатодітний батько Геннадій Поляков.

Подібних сімей, які потребують допомоги у Краматорську і навколишніх селах, багато. Євгенія та його однодумців це не лякає, розповідається в сюжеті DW.

Їхня мета — не просто поліпшити життя сімей, які опинилися на межі бідності.

«Даю те, що у мене є, — якісь мої емоції, навички, мій настрій. Наша команда дає сім'ям поштовх для змін у своєму житті. Вони самі бачать, що все може змінитися. І я думаю, це дає їм сили змінювати все навколишнє», — каже куратор проекту «Добрий сусід».

«Якщо не я, то хто?» — над цим питанням 21-річний Євген задумався після Євромайдану, окупації та визволення Краматорська.

Спочатку він добровільно допомагав потерпілим ремонтувати будинки після обстрілів. Потім приєднався до «Вільної Хати» — молодіжної організації, яка поставила собі за мету перетворити радянський Краматорськ в європейське місто.

«Вільна Хата» стала для Євгена другою домівкою — творчою майстернею, яка втілює в життя соціальні проекти.

Ідея проекту «Добрий Сусід» у Євгена та його друзів з «Вільної Хати» виникла після того, як вони побували у всеукраїнському таборі «Будуємо Україну разом».

За півроку активісти змогли допомогти з ремонтами понад 10 соціально незахищеним сім'ям. Будівельні матеріали вони закуповують на грантові гроші. Транспорт і, головне, робочі руки, — безкорисливий внесок у добру справу однодумців Євгенія. Він каже, що друзів по роботі не доводиться шукати — вони приходять самі та пропонують свою допомогу. І це не тільки молодь.

Мрія Євгена — розширити проект і долучити до нього психологів-волонтерів, які б допомагали дітям сімей, які опинилися у складному становищі, і мотивували їх ставати тими, хто може допомогти і собі, і іншим.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...