ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зробити Полтавщину енергоефективною: історія Юлії Пашковської

Велика Епоха

Ліхтарі, які заряджаються від енергії сонця, — це не фантастика, а реальність для невеликого села в Полтавській області. Тут їх встановили завдяки зусиллям його мешканки Юлії Пашковської.

#img_center_nostream#На свою першу екологічну акцію Юлія вийшла 8 років тому, коли місцеві чиновники дали дозвіл на вирубку дерев у селищі.

«Ми абсолютно залежні від планети Земля. Я якось відчуваю цей зв'язок, і члени команди теж», — говорить вона.

#img_center_nostream#Зараз Юлія — ​​керівник громадської організації «Еколтава», розповідається в сюжеті DW.

Хоча «Еколтава» базується в Полтаві, але діє по всій області. У селищі Нові Санжари Юлія з місцевими чиновниками обговорює концепцію утеплення школи. За розрахунками, якщо все зробити правильно, розтрати на опалення скоротяться на 40%.

#img_center_nostream#«Що мені подобається в цій роботі — це те, що можна працювати всім разом, а потім бачити плоди цієї роботи. З нами все частіше хочуть співпрацювати представники влади, вони ж і прислухаються до думок фахівців», — каже активістка.

Саме в ролі громадської активістки вона відчуває себе ближче до людей і не збирається йти в політику.

Під час інфотурів у Миргороді активісти розповідають про небезпеку ядерної енергії, про ефективність установки сонячних панелей і переваги таких інвестицій.

«Люди запитують про ціну сонячних батарей, як їх встановити, яка вигода, скільки потрібно для будинку, коли почнуть приносити прибуток... Цікавляться і ті, у кого є на це гроші, і ті, хто хоче дізнатися на перспективу», — ділиться Юлія.