ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У німецькому місті Фрайбурзі запустили проект Freiburg Cup (ВІДЕО)

Велика Епоха
У німецькому місті Фрайбурзі запустили проект Freiburg Cup (ВІДЕО)
У німецькому місті Фрайбурзі запустили проект Freiburg Cup (ВІДЕО)
У німецькому місті Фрайбурзі запустили проект Freiburg Cup (ВІДЕО)

У німецькому місті Фрайбурзі запустили проект Freiburg Cup («Чашка Фрайбурга»), під час якого «каву з собою» продають у стаканчиках, які потім можна повернути до магазину. Мета цього проекту — зменшити кількість пластикових відходів.

Ідея запустити такий проект виникла ще в листопаді 2016 року, повідомляє FacePla.net. І вже зараз можна робити висновки про його ефективність.

Як працює Freiburg Cup? Стаканчики виробляють на півдні Німеччини з дуже теплостійкого і відносно безпечного поліпропілену, який не містить пластифікаторів (BPA). З гігієнічних міркувань кришка для стаканчика все-таки одноразова. Але вона утилізується.

Міська адміністрація надає міцні пластикові Freiburg Cup з одноразовою кришкою підприємствам-кав'ярням і пекарням. Їхні клієнти оплачують депозит у розмірі €1 за один стаканчик, який після використання можна повернути до будь-якого з 100 магазинів, які відзначені зеленою наклейкою на вікні. У таких магазинах стаканчики дезінфікують і використовують неодноразово. Кришки складають у жовті мішки для переробки.

Кавові стаканчики Freiburg Cup можна використовувати до 400 разів.

Протягом року, коли був запущений проект Freiburg Cup, він мав величезний успіх серед студентів університетського містечка, і ним зацікавилися інші міста Німеччини.

Як каже працівник комітету із захисту довкілля (Environment Commissioner) Герда Стухлік (Gerda Stuchlik), цей проект довів, що завжди можна знайти зелену альтернативу: «Freiburg Cup часто зникають у валізах туристів як дешевий сувенір — це близько 15%. Однак ми заспокоюємо себе тим, що ідея скорочення відходів експортується у світ з кожною нашою Freiburg Cup».

У Німеччині вважають, що кожну годину до сміттєвого кошику потрапляє близько 300 тис. одноразових пластикових кавових стаканчиків. Щоб виробляти 2,8 млрд одноразових стаканчиків щорічно, необхідно 43 тис. дерев, 320 млн кіловат-годин електроенергії, 1,5 млрд літрів води та 3000 тонн сирої нафти. При цьому велика частина використаних ресурсомістких одноразових стаканчиків не переробляється.

У Черкасах для боротьби з одноразовими стаканчиками запустили акцію — у місцевих кафе наливають каву та інші гарячі напої у власні чашки відвідувачів. Така кава коштує дешевше, а зайві 200 г ваги в рюкзаку допоможуть довкіллю.