ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Старий одяг замість вугілля: електростанції Швеції працюють на новому паливі

Велика Епоха

Електростанція у Швеції відмовилася від використання вугілля. Натомість тут будуть спалювати різне сміття, у тому числі непридатний одяг від роздрібного продавця H&M. Відмовитися від невідновлюваного палива та зменшити кількість відходів — ось головні завдання такого рішення.

#img_center_nostream#На шведську електростанцію, розташовану у Вестеросі, приблизно за 100 кілометрів на північний захід від Стокгольма, була доставлена ​​остання партія вугілля. Але завод, що належить Malarenergi AB, не закривається: він буде спалювати тільки поновлювані та переробні види палива. Серед них, у першу чергу, непридатний одяг від роздрібної торгівлі Hennes & Mauritz AB.

Для постачання паливом котла Malarenergi збирає сміття від прилеглих міст, у тому числі Ескілстуна, центрального складу H&M. Велика частина міського сміття — це викинутий одяг із цього складу.

Джоанна Дав (Johanna Dahl), голова відділу комунікацій H&M у Швеції, запевнила клієнтів у тому, що компанія не спалює одяг, безпечний для використання, а вибирає тільки одяг, забруднений цвіллю або містить небезпечні хімікати. На сьогодні завод спалив близько 15 тонн непридатного одягу разом із 400 тис. тоннами загальних відходів.

Завод буде використовувати останні партії накопиченого вугілля ще до 2020 року, але до цього часу він буде повністю перебудований для використання біопалива, деревини та сміття. Це частина масштабної програми, у рамках якої до кінця десятиліття Швеція сподівається перетворити всі свої електростанції на заводи, що працюють на поновлюваних видах палива.

Malarenergi показує, що в якості палива можна використовувати досить широке розмаїття викинутих матеріалів. Malarenergi вже імпортує сміття з Великобританії, тому очевидно, що цей завод, як і інші, буде продовжувати спалювати найрізноманітніші види палива, не вдаючись до викопного палива.