ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перший технохаб для стартапів відкрився в Києві — 1991 Civic Tech Center

Велика Епоха

У Києві відкрився перший технологічний хаб для 1991 Civic Tech Center, команди яких працюють із громадськими та державними проектами. 1991 Civic Tech Center знаходиться в бізнес-центрі «Парус».

#img_center_nostream#IT-hub для громадських ініціатив відкрила українська громадська технологічна організація SocialBoost за підтримки міжнародного інвестиційного фонду Omidyar Network, повідомляє «Хмарочос». Тут діятимуть акселеративні програми та програми менторської підтримки.

Хаб функціонує як коворкінг та складається з декількох секцій:

• Зони для переговорів.

• Івент-зона — вміщує 100 осіб. Це простір для лекцій, воркшопів, проведення заходів для залучення інвестицій. Частину з них планують зробити вільними для відвідування.

• Зона коворкінгу розрахована на 43 особи. Крім робочих місць резиденти будуть мати доступ до всієї інфраструктури та матимуть можливість спілкуватися з менторами інкубаційних програм.

• Офіси команди 1991 Civic Tech Center та інкубатора.

#img_center_nostream#Голова правління SocialBoost каже: «Сьогодні межа між соціальними та комерційними проектами тонка. Думаю, що найближчим часом вона зникне зовсім. Громадські організації повинні будуть створювати власні бізнес-моделі. Потрібен плавний перехід від некомерційного проекту до комерційної форми і 1991 Civic Tech Center буде працювати у цьому напрямку. Факт, що більшості стартапів потрібно від трьох місяців до року для того, щоб встати на ноги. Я впевнений у тому, що резиденти цього центру отримають належну професійну підтримку та менторство для того, щоб стати життєздатними проектами. Це, у свою чергу, допоможе їм знайти спільну мову з інвесторами».

На базі центру буде працювати і перший в Україні некомерційний інкубатор проектів на основі великих і відкритих даних — 1991 Open Data Incubator. З його допомогою будуть розвиватися стартапи, які вирішують національні виклики у країнах Східної Європи. Замовники та партнери — це державні установи, бізнес-компанії та інститути громадянського суспільства.