Субота, Вер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Колишній співробітник «Фейсбук» розповів про цензуру контенту і про «недовіру до вакцини» (ВІДЕО)

Понеділок, 21 червня 2021 року

Логотип Facebook відображався на планшеті у Ліллі, Франція, 28 серпня 2019 р. (Denis Charlet/AFP via Getty Images)

Колишній співробітник «Фейсбук» оприлюднив документи, що викривають цензуру контенту тих користувачів, які сумніваються в необхідності вакцинації від COVID-19.

Морган Кахманн, колишній технік центру обробки даних «Фейсбук», в інтерв'ю телеканалу Fox News у програмі «Такер Карлсон сьогодні ввечері» не приховуючи свого імені розповів, що передав документи внутрішнього користування компанії «Фейсбук» в некомерційну організацію з журналістських розслідувань Project Veritas.

Кахманн стверджує, що в документах докладно описаний план з припинення «недовіри до вакцини» в глобальному масштабі. Весь контент, який, на думку компанії, висловлює невпевненість і сумнів щодо вакцин від COVID-19, позначається алгоритмами, і йому присвоюються бали, щоб надалі визначити, чи потрібно його видаляти.

«Весь контент, який знаходиться за межами розуміння важливості і безпеки загальної вакцинації, потрапляє під алгоритми "Фейсбук" і може бути видалений», — сказав Кахманн.

«Вони думають, що якщо люди побачать інформацію про негативні побічні дії від вакцини, то це викличе сумніви населення у вакцинації, і це розглядається "Фейсбук" як те, з чим вони повинні боротися», — продовжив він.

Кахманн вирішив розповісти про це, тому що «не зміг би спокійно з цим жити». Адже в документах йдеться про цензуру з боку «Фейсбуку».

«Совість мені каже, що це нечесно. Адже користувачі цієї соціальної мережі не знають, що їх коментарі фільтрують. Я вважаю, що це надзвичайно аморально», — додав він.

«Будь-які наслідки витоку інформації, про які попереджали мене в компанії, насправді не мають великого значення. Головне — жити в злагоді зі своєю совістю, — сказав Кахманн. — Я бачив ці документи, і у мене з'явилася можливість показати їх громадськості, а також розповісти, що відбувається за лаштунками».

Раніше, більш детально пояснюючи систему позначок, він розповів Джеймсу О'Кіф з проєкту Veritas, що «Фейсбук» використовує класифікатори у своїх алгоритмах для пошуку певного контенту.

Коментарям за допомогою алгоритму дається оцінка «Сумніви у вакцині». Потім, ґрунтуючись на цій оцінці, знижують рейтинг або залишають коментар в залежності від його змісту.

Під час бесіди з телеведучим Карлсоном Кахманн сказав, що після оприлюднення даних його відразу відсторонили від роботи в компанії, веліли зібрати особисті речі і здати перепустку, а потім випроводили. Сказали, що призначать «слідче засідання» по його справі, але воно так і не відбулося.

«Фейсбук» поки не відповів на запит видання The Epoch Times прокоментувати ситуацію.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...