ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

63-річна жінка після 7 років тортур стала інвалідом і зменшилася в зрості на 15 см

Велика Епоха

63-річна жінка після 7 років тортур стала інвалідом і зменшилася в зрості на 15 см

(LR) Відтворення тортур, з якими стикається практикуючий Фалуньгун в Китаї. Лю Ся стала інвалідом після семи років тортур. (Фото: Minghui.org)


Літня жінка з Китаю розповіла про жорстокі тортури, яким вона піддавалася під час свого семирічного ув'язнення. Її ув'язнили за те, що вона займалася духовною традиційною практикою, яку компартія Китаю пригнічує майже 20 років.

63-річна Лю Ся, колишня вчителька середньої школи з міста Паньші в північно-східній китайській провінції Цзілінь, піддавалася такому жорстокому поводженню в тюрмі, що її зріст зменшився на 15 сантиметрів, вона схудла на 20 кг і відчуває труднощі при ходьбі, розповів сайт Minghui.org (Мінхуей), який отримує з перших рук інформацію про переслідування Фалуньгун у Китаї.

Лю є послідовницею Фалуньгун, традиційної практики самовдосконалення, що включає вправи, медитацію і глибоке моральне вчення. Фалуньгун переслідується в Китаї з 1999 року за наказом колишнього лідера Комуністичної партії Цзян Цземіня, після того, як він відчув загрозу у популярності цієї практики. За оцінками китайської влади, до початку переслідування близько 70 мільйонів китайських громадян з усіх верств суспільства були прихильниками Фалуньгун.

10 липня 2008 року місцеві поліцейські заарештували Лю і зажадали, щоб вона назвала імена інших послідовників Фалуньгун у цьому районі. Вони били її електричними кийками більше 30 годин після того, як вона відмовилася співпрацювати.

28 вересня 2009 року Лю Ся відправили до жіночої в'язниці «Хейцзуйцзи» на 7 років. У в'язниці Лю піддавали «промиванню мізків», катували, били електричними кийками, позбавляли сну і закривали в одиночній камері.

Найжорстокіші тортури вона пережила в період з 28 грудня 2010 року по 11 січня 2011 року. Над Лю знущалися і били троє ув'язнених в одиночній камері. За повідомленням Minghui, ув'язнений Хань Ліцзе сказав їй: «Плакати марно. Якщо ти помреш, ми просто повідомимо, що померла з природної причини».

Два дні потому Лю піддали тортурам «розтягування на ліжку»: ув'язнені використовували простирадла, щоб прив'язати руки і ноги Лю до чотирьох стійок на кутах ліжка, залишивши її тіло підвішеним в повітрі. Потім вони поклали важкі предмети їй на живіт і били по руках і ногах кожні 10 хвилин.

Після кількох днів побиття Лю Ся змушували написати заяву з обіцянкою більше не займатися Фалуньгун. Коли вона відмовилася, її роздягли, прив'язали до столу в холодній камері і залишили замерзати.

12 січня розпочалося катування, що зробило Лю калікою. Протягом 40 днів жінку змушували сидіти на пристрої для тортур, відомому як «маленький стілець», коли руки зв'язані над головою, а ноги підняті вгору. Різні важкі предмети пізніше клали на ноги Лю, щоб посилити її муки.

«Тортури пошкодили мою нервову систему, ребра були зламані. Я стала інвалідом і не могла тримати спину прямо. Мій зріст скоротився на 15 сантиметрів, і я схудла на 20-25 кілограмів», — наводить слова Лю сайт Minghui.

Коли 10 липня 2015 року Лю Ся звільнили, вона не могла стояти прямо, нормально ходити і тримати ложку в руках. Чоловік Лю був змушений розлучитися з нею, а син пішов з дому, не витримавши «соціального та сімейного тиску». Сьогодні Лю живе у свого молодшого брата, тому що у неї більше немає дома.

Лю каже, що їй пощастило, бо вона покинула в'язницю живою. Дві інші жінки-послідовниці Фалуньгун, ув'язнені у тій же в'язниці, загинули: Чень Шуцін вбили 30 квітня 2012 року, а Хе Хуа замучили до божевілля, — розповіла Лю.

Го Ся, тюремна охоронниця, яку називають садисткою, говорила послідовникам Фалуньгун у жіночій в'язниці «Хейцзуйцзи», що їй все одно, якщо вони помруть або з'їдуть з глузду, аби її репутація тюремниці, що примушує практикуючих відмовитися від їх вірувань, залишалася незаплямованою.

Джерело: Epoch Times