Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Street Store — це перший у світі благодійний магазин під відкритим небом, де все безкоштовно (ФОТО)

Вівторок, 19 травня 2020 року

Декілька років тому з'явився новий вид вуличних магазинів, призначених для малозабезпечених. Street Store — це перший у світі благодійний магазин під відкритим небом, де нужденні можуть придбати необхідні їм речі абсолютно безкоштовно.

Поп-ап-магазини або вуличні магазини останнім часом стали дуже популярними. Це свого роду тимчасові точки продажу, які можуть з'явитися де завгодно: на стоянці, посеред вулиці, біля зупинки. Головною перевагою такого роду магазинів є те, що власникам не потрібно оформляти і оплачувати довгострокову оренду.

Street Store — один із таких магазинів, створений на пожертви. Його товари — одяг, взуття та інші речі, які віддають люди.

Вперше поп-ап-магазин Street Store з'явився в 2014 році. Його створили Кайлі Левітан і Макс Пазак із Кейптауна, Південної Африки, у співпраці з рекламним агентством M&C Saatchi Abel.

Як розповідає Левітан, ідея створити Street Store з'явилася після усвідомлення того, що традиційні методи благодійності не досконалі:

«Ми вийшли на вулицю, узявши лише декілька плакатів. Магазин розмістився у жвавому місці і відразу привернув загальну увагу. Безпритульні підходили і спокійно вибирали одяг. Це створювало відчуття того, що вони не просто перебирають на звалищі, а купують речі в магазині. Подібні враження часто сприймаються як щось само собою зрозуміле, але для малозабезпечених вони дуже важливі. Вони розглядають одяг, а волонтери допомагають їм підбирати».

Розуміючи, що бездомність та злидні існують в усьому світі і не є проблемою лише Південної Африки, Кайлі та Макс вирішили розвивати свій проект. Тепер кожен бажаючий із будь-якого міста світу може організувати такий вуличний магазин. На сьогоднішній день по всьому світу проводиться понад 500 заходів Street Store.

Файли макетів плакатів-вішалок можна завантажити на TheStreetStore.org. Після роздруківки плакати із прорізами виконують роль інфолистка й вішалки: їх закріплюють на паркані та розвішують пожертвувані сорочки, куртки, светри й штани. Взуття, сумки, рукавички та інші подібні речі залишають у коробках на тротуарі.

Як тільки захід закінчується, речі, що залишилися, збирають і відправляють на переробку.

Для управління заходом необхідні волонтери, тому Street Store співпрацює з місцевим притулком. Усього за декілька років проект не тільки поширився на інші південноафриканські міста, але й став воістину всесвітнім явищем. Дакар, Тель-Авів, Антверпен, Абердін, Лондон, Ісламабад, Осло, Аккра і Сан-Паулу — це лише деякі з міст, у яких з'явилися такі вуличні поп-ап-магазини.

Читайте далі:

Автовокзал стає нічним прихистком для безхатченків — Нова Зеландія

Безхатченки у США отримують зарплату за збір сміття на вулицях

Безкоштовні душові на колесах змінять життя безпритульних

Comments   

загрузка...