П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Індонезії тепер можуть оплатити проїзд в автобусах пластиковими пляшками (ВІДЕО)

Понеділок, 14 вересня 2020 року

Жителі Сурабаї — другого за величиною міста Індонезії — тепер можуть оплатити проїзд в автобусах пластиковими пляшками. Ця ініціатива сприяє просуванню переробки пластмаси та зменшенню кількості сміття, що потрапляє на звалища.

Забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами стало однією з найбільших проблем для людства. Як вважають дослідники, існуючого в усьому світі пластику вже цілком достатньо, щоб покрити всі потреби індустрії та не виробляти його додатково. Прагнучи скоротити відходи, багато компаній вдосконалили процес виробництва, застосовуючи повторне використання та переробку пластмас. Бетон із шин, асфальт з пластику, меблі з іграшок і човни з пляшок — ось лише деякі з недавніх винаходів у цій сфері.

Не так давно в одному з найбільш густонаселених міст Індонезії — Сурабаї — вирішили ввести повторне використання пластику в повсякденне життя жителів вельми незвичайним способом. Міський голова Трі Рісмахаріні оголосила про випуск нових Suroboyo Bus — комфортабельних автобусів, які розроблені з урахуванням потреб інвалідів, літніх та вагітних.

Проїзд у нових автобусах пасажири зможуть оплачувати не лише грошима, але й пластиком, який потрібно здати на спеціальних автобусних зупинках або в пунктах утилізації, розташованих по всьому місту. Принести пластикове сміття можна і безпосередньо в автобус: таким чином воно стане квитком на безкоштовну поїздку.

Щоб безкоштовно подорожувати Сурабаєю протягом двох годин, потрібно мати при собі 10 пластикових стаканів або 5 пляшок. У середньому один автобус щодня збирає 250 кг пластику.

Після видалення етикеток і ковпачків пляшки відправляються на продаж — їх купують заводи з переробки вторсировини. Усі виручені кошти повертаються назад в місто у вигляді інвестицій у місцеву транспортну систему.

Проект «проїзд за пластик» було розпочато у квітні 2018 року і він уже набув великої популярності серед городян, чимало з яких висловило свою підтримку.

Адміністрація міста сподівається, що введення подібних ініціатив слугуватиме кінцевій меті — до 2020 року наблизити кількість пластмасових відходів до нуля. На даний час пластик складає 15% всіх відходів міста.

Окрім того, за допомогою Suroboyo Bus уряд прагне розвивати громадський транспорт, щоб зменшити завантаженість доріг приватними транспортними засобами, які складають 75% від загального трафіку.

В Індонезії щорічно виробляється 187,2 млн т пластикових відходів, що робить її другим за величиною забруднювачем у світі після Китаю.

Уряд Сурабаї має намір зробити пластмасу ресурсом, із якого можна виготовляти різні корисні товари. Зараз вже розпочато будівництво доріг із переробленого пластику уздовж Джакарти та Бекасі.

Читайте далі:

Війна із пластиком у розпалі: яку стратегію обирають країни

В Індії понад 100 тисяч кілометрів доріг зроблено із пластику

Розраховуйтеся в кафе пластиковим сміттям

Китайські іграшки: привіт із тюрми?